DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Ať už někdo pracuje dlouho do večera nebo se třeba zrovna vrací v neděli vpodvečer z návštěvy na sídliště Osvobození ve Vyškově, řeší stále stejný problém. Kam zaparkovat svoje auto.

„Mám velké potíže zaparkovat. Někdy je to i nemožné. Asi nejvíc mě naštve, když vidím, jak někdo zabere autem dvě místa. Někteří řidiči jsou v tomhle velice sobečtí. Někdy stojí tak, že není možné přes parkoviště projet osobním vozem. Nevím, jak by se třeba k požáru dostali hasiči,“ postěžovala si třeba obyvatelka sídliště Zuzana Pecháčková.

A není zdaleka sama. „Běžně se stává, že mi před zaparkovaným autem někdo postaví to svoje a brání mi tak ve výjezdu. Co když budu potřebovat třeba náhle k lékaři?“ ptal se rozhořčeně jeden z místních, který nechtěl zveřejnit své jméno.

V případech podobné bezohlednosti by se podle velitele vyškovské městské policie Petra Sedláčka lidé neměli bát zavolat strážníkům. „Řidiči, který parkuje přes dvě místa, sice nemůžeme dát v případě takového lehkého přestupku na auto botičku, ale nevyvázne bez napomenutí. Stačí jen, aby nás lidé o těchto přestupcích informovali. Přijedeme a celou záležitost prošetříme,“ přislíbil Sedláček.

Ani město se k problému s parkováním nestaví zády. Má vypracované projekty, jak tíživou situaci řešit. Na sídlišti už vloni postavilo nové parkoviště, jemuž muselo ustoupit dětské hřiště.

Vzniklo tak celkem šestadevadesát parkovacích míst. Z toho přes pětatřicet zcela nových. Kapacita parkovišť je přesto stále nedostatečná. „Vyškovská radnice počítá s budováním dalších parkovišť, a to v místech, kde stojí dnes už nevyužívané budovy kotelen. Přikláníme se k variantě parkoviště se šikmým stáním a jednosměrnou obslužnou komunikací. Celkově je tam možné vybudovat sedmačtyřicet nových parkovacích míst. To ale není všechno. Hodláme pokračovat s výstavbou parkovišť postupně po celém sídlišti,“ sdělila tisková mluvčí vyškovského městského úřadu Dana Bednářová.

Město počítá s navýšením parkovacích míst i v lokalitě na Hraničkách. Tam se podle Bednářové nabízí řešení v podobě patrových parkovacích domů. Předpokladem výstavby je však vyřešení vlastnických vztahů k pozemkům, na kterých se má stavět. Přijde řada i na sídliště Dukelská.

Tam by se měl počet parkovacích míst dokonce zdvojnásobit.

ČTĚTE TAKÉ SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY V PRAVÉM HORNÍM ROHU

JAN SEDLÁČEK