Stejně mluví i Jaroslav Mirvald. „U nádraží není kde zaparkovat skoro nikdy, jen brzy ráno. Volné místo hledám často marně. A teď je jich zase méně,“ posteskl si Vyškovan.

Navíc upozornil na to, že řada lidí význam značky, která vychází z anglického Kiss and Ride, tedy Polib a jeď, nechápe. „Řada lidí značce stejně nerozumí, takže její umístění je zbytečné. A tři místa jsou dost. Zatím jsem neviděl nikoho, kdo by je využil třeba na vyložení kufrů nebo při čekání na někoho, kdo právě přijíždí,“ sdělil muž.

Značku nechal ke třem stáním umístit vyškovský odbor dopravy. Jeho vedoucí Petr Buchta si od změny slibuje zvýšení plynulosti provozu na frekventovaném místě. „Značky u nádraží mají svůj smysl. Řada lidí, kteří potřebují třeba jen vyložit z auta věci, často neměla u nádraží kde zastavit. Působilo to problémy. Proto jsme se rozhodli pro vyčlenění tří parkovacích míst,“ argumentoval Buchta.

Vyškovanka Kobánová namítá, že změna nedopadne jen na ty, kteří cestují vlakem, ale také na obyvatele protějších panelových domů. „Kde mají parkovat oni, když nemají místa u domu? Vím, že často stáli u nádraží, teď mají smůlu. Chápu, že to udělá někdo u školy, ale u nádraží?“ kroutila hlavou žena.