Celou jeho polovinu totiž odpoledne blokovala vánoční reklamní kampaň společnosti Coca – Cola. Spousty lidí, kteří chtěli na poslední chvíli dokoupit dárky, tak se svým autem komplikovali dopravu v centru města.

„Jde o nahlášenou akci, kterou povolil vyškovský odbor dopravy. Parkoviště bude kvůli reklamní kampani uzavřené do devíti hodin večer. K problémům v dopravě to samozřejmě přispívá také, ale ty by v této době byly i za normálních okolností,“ uvedl zástupce velitele vyškovské městské policie Petr Urban.

Vedoucí vyškovského odboru Petr Buchta objasnil, že s menšími obtížemi počítali. „Víme o nich a předpokládali jsme je i předtím. Radní to povolili. A to i za cenu, že lidé budou muset zaparkovat někde jinde. A k tomu mají možnost například ve Dvořákově ulici nebo za kruhovým objezdem u řeky Hané. Tam to bývá poloprázdné,“ vysvětlil Buchta.

Vyškovský starosta Petr Hájek připustil, že by bylo vhodnější pořádat kampaň třeba uprostřed týdne. „Navíc jsem předpokládal, že reklamní akce začne už od rána. Místo toho tam byl ale zákaz a lidé nevěděli proč. Volali nám i na úřad,“ uvedl Hájek.