DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Své o tom ví třeba Vyškovanka Renata Zemánková. „Téměř každý den jezdím do práce po ulici Trpínky. Je tak úzká, že když se naproti vám vyřítí auto, tak jeden z řidičů musí vždy vycouvat. V této ulici totiž lidé běžně parkují,“ uvedla Zemánková.

Velitele vyškovské městské policie Petra Sedláčka to nepřekvapuje. Vyškov je podle něj auty doslova přeplněný a lidé mají problém svého plechového miláčka někam odstavit.

To ale neznamená, že by radnice nechala dopravní problém v Trpínkách jen tak být. Že právě tato ulice je dost problematická, je přesvědčený i vyškovský místostarosta Roman Celý. „Některé silnice budeme opravovat, tak jako každý rok. Ovšem letos jsme z rozpočtu také uvolnili značné investice, protože právě ulice Trpínky je díky své poloze nebezpečná. V ulici jsou špatné chodníky, povrch silnice, ale i dopravně není dobře řešená,“ uvedl Celý.

Dodal, že město hodlá upravit velmi špatný poloměr ulice Trpínky při nájezdu z Fučíkovy ulice. „Aby se řidič dostal z Fučíkovy ulice na Trpínky, musí jet jednak do prudkého kopce, ale také do prudké zatáčky, která je lomená. Řidiči se navíc jeden druhému špatně vyhýbají,“ informoval vyškovský místostarosta.

Z městského rozpočtu na tuto akci půjde víc než dvanáct milionů korun. „Se zahájením stavby počítáme v červnu nebo nejpozději v červenci. Do konce roku budou práce hotové. Přesný termín bude záležet na tom, kdy proběhne výběrové řízení na firmu, která práce provede. Zahájit ho se chystáme nejpozději během několika následujících pár dnů,“ uvedla mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Akce se nemohla uskutečnit dříve, protože radnice čekala na to, až společnost Vodovody a kanalizace Vyškov vloží do silnice kanalizaci.
Úpravy asi za tři miliony korun si také vyžádá Lenfeldova ulice v Křečkovicích. „Je hodně rozbitá a jízda po ní je vážně děsivá. Tam chceme vyřešit i parkování, protože je tam poměrně hodně rodinných domů, které nemají ani garáž,“ řekl Celý.

Další komunikace, které bude město Vyškov opravovat, vedou převážně sídlišti Smetanovo nábřeží, Dukelská, Tyršova a Osvobození. Rekonstrukci silnic si podle radnice nejvíc žádá sídliště Dukelská. „Tyto opravy máme naplánované v rámci revitalizace sídlišť. Jedná se o drobné úpravy povrchu vozovky,“ informoval Celý.