Stavbu dlouho komplikovaly nedořešené majetkové vztahy. „Na pozemcích, které řetězec odkoupil, zůstala nemovitost, muselo se tedy domlouvat s majitelem,“ vysvětlila důvody zdržení vedoucí rousínovského stavebního odboru Jana Vlková.

Teď už stavbě nestojí nic v cestě. „Příští týden nám snad dorazí oznámení o bouracích pracích v místě budoucího supermarketu. Předpokládáme, že do měsíce řetězec získá stavební povolení, stavba bude trvat několik měsíců. Do konce roku bude určitě hotová,“ řekla Vlková.

Další velký obchod přibude do konce roku i ve Vyškově. Už několik let se mluví o tom, že kromě supermarketů získá okresní město i hypermarket Tesco. Plocha, kde má stát, je sice zatím ještě pustá, ale všechno už je údajně na dobré cestě.

Na první cestu do nového obchodu si Vyškované počkají stejně jako Rousínovští ještě několik měsíců. „V současné době je výstavba vyškovského obchodu ve fázi stavebního povolení. Předpokládáme, že stavební práce by mohly začít zhruba na přelomu léta a podzimu,“ uvedla mluvčí společnosti Tesco Eva Karasová.

O stavbě hypermarketu se dlouhodobě mluví také v Ivanovicích na Hané, i když z velké části hlavně v negativním smyslu. Část lidí totiž ve městě žádný hypermarket nechce, připadá jim zbytečný, malí obchodníci se navíc bojí, že je řetězec připraví o živobytí.

Dobrý nápad

Jiní lidé by naopak Tesco uvítali. „V malých obchodech v Ivanovicích nenakupuji, raději si zajedu do hypermarketů ve Vyškově. Proto určitě uvítám, když tady Tesco postaví. Je to dobrý nápad,“ pochvaloval si před časem třeba Martin Horna z Ivanovic.

Mluvčí Tesca Karasová však naznačila, že se zájemci o hypermarket spíše nedočkají. „Pokud jde o Ivanovice, každá lokalita je pro nás zajímavá. Konkrétní plány na stavbu obchodu zde v současné době nemáme,“ řekla Karasová.

I to se však časem může změnit. „Nabízíme jako jediní na trhu několik formátů obchodů. Díky tomu se můžeme přizpůsobit daným podmínkám a potřebám. Před rozhodnutím o stavbě vždy provádíme průzkum dané lokality, potřeb zákazníků a konkurenčního prostředí. Podle toho pak volíme formát obchodu a nabídku sortimentu, které vyhovují konkrétnímu městu a regionu,“ upozornila Karasová.

Supermarketu se mají dočkat také Bučovice. Vyroste tam pobočka řetězce Lidl.