Hotový výrobek převzala předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. „Děkuji za tak precizní dílo. Složení slibu na společné schůzi Senátu a Sněmovny je výjimečná událost pro Českou republiku, proto vyrobené pero vychází z trikolory a odráží se v něm důležitá součást naší státnosti,“ reagovala předsedkyně na svém facebooku.

Marek Najvar se výrobě kvalitních per věnuje už sedmý rok. „Největší poděkování patří mé rodině za trpělivost a podporu, když jsem po večerech v dílně. Pera jsou můj koníček a rád bych ho časem povýšil na povolání. Snažím se dělat pečlivě a rád naslouchám potřebám a přáním,“ bilancoval řemeslník.

Prezident Petr Pavel
Prezident Petr Pavel přehledně: Co bude po inauguraci, kde se zabydlí, co plat

V případě speciálního pera pro inauguraci zvolil jako materiál vulkanizovaný kaučuk a dále využil akryl, který znázorňuje českou trikoloru. Zaměřuje obecně na kuličková a plnící pera, v minulosti přijímal zakázky například i od ministerstev.

Najvar ocenil také práci svého kamaráda Jozefa Sedláčka, který vede Hobbylab v Rousínově. Je to ateliér určený pro kutily a řemeslníky, který poskytuje prostor pro řemeslnou činnost a vzdělává v oblasti práce se dřevem a kovem. Právě v tomto prostředí Sedláček vyrobil krabičku pro pero, jež Petr Pavel použije.

Marek Najvar se specializuje na plnící a kuličková pera. Ilustrační foto.
Vyškovsko u prezidentského slibu: pero pro Petra Pavla vyrábějí v Rousínově

Zvolený prezident složí slib tento týden ve čtvrtek ve čtrnáct hodin. Po Václavu Havlovi, Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi se tak stane čtvrtou hlavou státu samostatné České republiky.