Pro posluchače si na červnové akci připravili lidové písně ve sborové úpravě a také duchovní díla, která přednesli během společných mší. „Absolvovali jsme čtyři vystoupení a vždy jsme se setkali s emotivními reakcemi diváků, a to nejen při zpěvu chorvatské písně Popevke sem slagal, kterou jsme nacvičili jako pozornost a překvapení pro naše hostitele,“ prohlásila za sbor Dagmar Nepeřená.

Den prevence a osvěty v dopravě na Masarykově náměstí ve Vyškově.
VIDEO: Záchrana dívky po havárii i zadržení zločince. Podívaná zaujala Vyškovany

Také Malý dechový orchestr při Základní umělecké škole Vyškov šířil kulturu v jednom z partnerských měst. Tentokrát zamířil do centra německého Döbelnu ve spolkové zemi Sasko. Orchestr bigbandového typu předvedl na bezmála hodinovém vystoupení swingové, rockové i lidové skladby, nechybělo několik filmových hitů.

Malý dechový orchestr při Základní umělecké škole Vyškov zamířil do Döbelnu.Malý dechový orchestr při Základní umělecké škole Vyškov zamířil do Döbelnu.Zdroj: se souhlasem Města Vyškov

Německá strana pozvala orchestr a zástupce Vyškova při příležitosti městského festivalu a zároveň coby ohlédnutí za třiceti lety vzájemných vztahů. Starosta Karel Jurka potkal svůj döbelnský protějšek Svena Liebhausera.

Vyškov se inspiruje západními sousedy v případě charitativní akce Běháme srdcem. Projekt pořádají partnerské školy Lessing-Gymnasium Döbeln a vyškovské gymnázium už řadu let. Pěvecký sbor tamních studentů se pak několikrát zúčastnil mezinárodního ZpívejFestu. „Zástupci gymnázia se už těší, jak školy navážou na předcovidové výměnné pobyty studentů,“ připomněl Jurka.

Nová expozice vodní drůbeže je od pátku otevřená.
VIDEO: Procházka mezi jezírky. Zoopark Vyškov láká novou expozicí vodní drůbeže

Zástupci radnice vyzdvyhli také vřelé vztahy mezi hasičskými jednotkami obou měst. „Dlouhodobě si vyměňují praktické zkušenosti, střídavě se navštěvují,“ doplnil vyškovský místostarosta Roman Celý.

Zástupci Döbelnu představili návštěvníkům revitalizovaný park, ve kterém se má Vyškov prezentovat třeba pamětním kamenem či plastikou. Hovořili spolu i o případných společných projektech cestovního ruchu nebo o otázkách ekonomické a energetické politiky.