Zázemí pro hendikepované lidi, sídlo jezdeckého oddílu pro mládež a místo, kde můžou děti trávit volný čas. Tím vším je ještě v této době vyškovský Ranč Čára.

Ačkoliv každý subjekt platí vyškovské radnici svůj pronájem, podle ředitelky sdružení Piafa Jany Podrápské byla spolupráce s jezdeckým oddílem nebo Domem dětí a mládeže vždy věcí dohody.

Harmonické soužití jim chce najednou prý překazit ředitel blízkého zooparku Josef Kachlík, který přitom ještě na podzim nejevil o prostory ranče žádný zájem.

„Najednou si to rozmyslel a chce zoo rozšiřovat. Dokonce radní kvůli němu posunuli i termín odevzdání záměrů, co s rančem zamýšlíme dál. Jestliže nám kus zabere zoo, bude to velký problém. Ať už je koní pět nebo dvacet, potřebují prostory pořád stejné,“ popsala Podrápská.

Podle ní tak například nezbude prostor pro vybudování kryté jezdecké haly, kterou by jak sdružení tak i jezdecký oddíl mohly využívat.

Ředitel vyškovského zooparku Josef Kachlík se opravdu chystá radním předložit návrhy na využití prostorů Ranče Čára. Zatím ale nechtěl dopředu spekulovat. „Pro mě je důležité, že jde o majetek města. O všem rozhoduje radnice. Pokud přijdou změny, bude to stejně běh na dlouhou trať. Co se týká záměrů Piafy, její ředitelka nedávno na veřejném setkání pronesla, že buď jí zůstane ranč celý, nebo pro ni není zajímavý,“ uvedl Kachlík.

Jak se zájemci o ranč podělí, rozhodne jako pronajímatel vyškovská radnice. Ta ovšem potřebuje nejdříve studii využitelnosti, kterou zpracuje architekt na základě odevzdaných záměrů. „Musíme zohlednit vlastnické vztahy mezi subjekty. Zjistit, jestli se dají sloučit jejich plány. Je potřeba nastavit nějaká pravidla,“ informoval místostarosta.

Ten ale potvrdil, že vyškovský zoopark se svým návrhem nepřišel včas. „Je pravda, že se tehdy ředitel Kachlík nevyjádřil písemně, jen ústně. Jeho záměr zatím chybí. Nemůžeme ale dělat, že zoopark neexistuje,“ uvedl Celý.

Kachlík tvrdí, že všechno je otázka peněz. „Zájem jsme měli pořád. Jenomže abychom něco mohli uskutečnit, musíme mít peníze. Ty dostáváme od města, ale nechceme je z něj tahat, protože jsou potřeba na důležitější věci,“ doplnil.