Na výběr je z devětadvaceti vzorků různých barev, chutí i vůní. „Každoročně se snažím nabídku rozšiřovat. Také předpokládám, že díky tomu přijde víc lidí. Letos je to čtvrtý ročník a zatím jsem, co se týká počtu účastníků, spokojený. V pátek, v první den akce, jich tady bylo asi tři sta padesát. Dnes jich očekávám o něco víc, i přes čtyři sta," odhaduje pořadatel, který je provozovatelem olšanské restaurace U Pštrosa, před kterou se odehrává celý program.

Druhy střídají

Hostů během odpoledne stále přibývá a obsluha u výčepu se musí hodně otáčet. Naražených je šest druhů piv a limonády. To některé hosty mate. „Slibovali třicet druhů, ale nabízejí jen šest. Pět venku a jeden uvnitř. Považuji to za podraz na účastníky," říká cyklista, který spolu s dalšími třemi kamarády dorazil až z Brna.

Jinak všichni čtyři považují akci za vydařenou. „Je zde pěkně. Pánové si dnes Olšany vybrali pro výlet záměrně, právě kvůli pivu. Máme za sebou asi padesát kilometrů, takže takové osvěžení nám i přijde vhod. Ale ještě se pojedeme podívat na farmu," svěřuje se jediná žena mezi brněnskými cyklisty.

O žádný podraz ovšem nejde. Kapacita návsi pouze není taková, aby každé pivo mohlo mít svoji pípu. „Proto rotují. Když dojde bečka s jedním druhem, narážíme jiný. Devětadvacet jich tady stoprocentně máme. A od každého druhu vesměs dva sudy," ujišťuje pořadatel.

Asi pět z nich vyzkoušel i Petr Pospíšil z Olšan, který s sebou do centra obce vzal i své dva syny. „Chodím sem každým rokem. Byl jsem zde i včera. Pivo mám rád. Akce je to výborná, je dobře, že se v Olšanech něco takového pořádá. Líbí se mi i doprovodný program, který je připravený. Nepředpokládám, že kluci budou soutěžit, ale já asi ano," uvádí Pospíšil.

Přihlásit se může do jedné ze čtyř disciplín, které jsou od odpoledne do noci v plánu. Jde o jezení suchého rohlíku, piva z talíře, rikšiádu, opičí dráhu a samozřejmě také takzvané exování pěnivého moku.

V pořadí první jmenovaná disciplína je určená pro děti i dospělé. A větší zájem je spíš ze strany menších účastníků pivobraní. Zápolí jich devět. Každý z nich dostává půlku rohlíku a snaží se ho do sebe nasoukat. O jak náročný jde úkol, tuší jen málokdo.

Možná proto se do něj dospělým příliš nechce. Ani přesto, že je čekají odměny. „Nemáme připravené žádné světoborné dary. Jde o upomínkové předměty od sponzorů, jako jsou pivní tácky, zapalovače a podobně. Pro děti pak máme hlavně sladkosti," přibližuje Röss.

Protože ale jde o recesistickou akci, jsou takové i dárkové předměty. Děti, které skončily na prvních třech místech v pojídání rohlíků, respektive jejich půlek, získaly jako jednu z odměn druhou půlku. „Program je zábavný a nejde o výhry, ale o to, aby si všichni akci pořádně užili," podotýká pořadatel.

Zájem o koktejly

A stejně jak teče proudem pivo, zájem je také o letošní novinku, kterou je Coctail Bar. Mladá barmanka Lucie Tomášková zručně míchá jeden drink za druhým. Ve frontě jsou i děti. Dělá totiž i nealkoholické varianty. „Teď jsem tady sama. Ale včera jsme zde musely být dvě. Večer byl o koktejly obrovský zájem. Nestíhaly jsme. Myslím, že dnes to bude úplně stejné. Kolegyně mi zase přijde na pomoc," říká olšanská barmanka.

Večerním lákadlem bude podle Rösse živá kapela Panorama Band. „Pivobraní bude pokračovat i v neděli. Ale už bez doprovodného programu. Budeme dotáčet zbývající bečky," zmiňuje pořadatel.