Obecní hody se odehrají hned na několika místech regionu. Pestré hodové programy připravili třeba v Brankovicích, Bohdalicích, Bohatých Málkovicích, Křižanovicích i Manerově.

Okresní město zase láká na tradiční Vyškovskou pouť. Akci využije také vyškovský pivovar, který si připomene 333 let od uvaření prvního piva. „Zítra tak od devíti hodin ráno vypukne Den otevřených vrat našeho pivovaru. Zájemci budou mít možnost prohlídky zdarma s odborným výkladem po výrobních prostorách pivovaru a dozví se, jak složitá je výroba piva," lákal marketingový vedoucí pivovaru Roman Holoubek s tím, že naplánované jsou i ochutnávky vyškovského moku.

Speciálně na zítřek navíc sládek pivovaru připravil pivo Jubilant, které nese symbolickou stupňovitost 13,33°. „Speciál má příjemnou bronzovou barvu a chuť, která je daná skloubením čtyř druhů sladů a dvou druhů českých chmelů," vysvětlil vedoucí.

Už dnes navíc pivovar hostí předpouťovou rockovou zábavu. „Od šesti hodin postupně zahrají kapely Onset, Fall A Prey a Nonsense," vyjmenoval Holoubek.

Na Vyškovany mezitím čekají pouťové atrakce, zítra se pak na náměstí uskuteční i tradiční pouťové trhy. „K tomu vystoupí mažoretky Kalimero Vyškov, děti potěší mim Michal Nesvadba nebo bučovická kapela Karel Gott Revival Morava," poznamenala k programu mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková.

Habrovanští naopak připravili pro zájemce výlet do historie. Na tradičním místě, na návsi za rybníčkem, se dnes už potřinácté uskuteční sraz přátel historických vozidel. „Setkání pro veřejnost začne od půl desáté. Na programu je například propagační jízda okolními obcemi, soutěž elegance nebo o pohár starosty obce, vyhodnotíme také nejstarší auto a motocykl," zval za nablýskanými stroji Bronislav Nejtek z habrovanského Veteran Clubu.

V Kozlanech si lidé užijí zase humor a pěvecký talent moderátora a baviče Vladimíra Hrona, který zítra vystoupí od čtyř hodin v areálu obecní zahrady. Zájemci za jeho program zaplatí stokorunu. O dvě hodiny dřív bude připravený i doprovodný program pro děti, které mají vstup zdarma.

Už od včerejška je navíc v obležení vojáků slavkovský zámecký park. Zámecké napoleonské dny znovu připomenou narozeniny slavného francouzského vojevůdce. Připravený je podle pořadatelů bohatý program nesoucí se v duchu 200. výročí bitvy u Lipska.

Podle Ivana Vystrčila z němčanské stáje Acaballado, která letos zajišťuje vojenskou část akce, vše odstartuje dnes v devět hodin dopoledne. Do města přijelo na sto padesát vojáků a třicítka koní.