Pro Vyškovský deník Rovnost však hlavní organizátor závodu Martin Vašíček prozradil, kudy trasa aspoň částečně povede. „Běžci navštíví třeba pístovický rybník, dostanou se také do okolí Ruprechtova. Víc ale skutečně prozradit nemůžu, neznámá trať je totiž součást našeho závodu," vysvětlil pořadatel.

Dvojice se tak na startu dozvědí polohu prvního stanoviště a k tomu se budou muset co nejrychleji dostat. Na něm se pak dozvědí další pozici. „Tímto stylem se pak bude odehrávat celý závod. Běžci budou muset pracovat s mapou a prokázat svou schopnost orientace. Jejich úkolem totiž bude i co nejméně využívat silnice a zcela vyloučit vojenský prostor a soukromé pozemky. Zbytek pak už bude zcela v jejich režii," doplnil Vašíček.

Starší třinácti let

Zatím organizátoři zaregistrovali rovnou desítku dvojic. Přihlásit se podle nich může každý, kdo je starší třinácti let. „Jeden z dvojice ale vždy musí mít alespoň patnáct let. Vítáme ale samozřejmě i účast dospělých," ujistil další z organizátorů běžeckého klání Ondřej Šperka.

Uzávěrka přihlášek je stanovená na úterý 22. dubna. Samotný závod se pak uskuteční 3. května. Start i cíl bude na skautské klubovně ve Smetanových sadech ve Vyškově.

Závodníci si zvolí trasu mezi padesáti a třicetikilome­trovou. Start je plánovaný na šestou a půl osmou ráno. Na trase bude účastníky čekat přibližně deset stanovišť. Půjde například o lanové překážky, jízdu na lodi nebo lukostřelbu. Jedno stanoviště bude zaměřené na poznávání Vyškova.

Extrémní běžecké klání dvojic připravilo vyškovské skautské středisko. „Loni jsme pořádali několik úspěšných akcí, kde si zájemci mohli vyzkoušet lanové aktivity. Letos jsme chtěli přijít s něčím úplně novým, co by oslovilo velkou skupinu lidí," přiblížil Vašíček.