Stavbu zbrojnice, která má v budoucnu sloužit jako společenské prostory, řeší obec dlouhodobě. „Stavební povolení na výstavbu už máme, ale poprvé se nám od státu nepodařilo získat dotaci. Porozhlédneme se tedy po nějakém vhodnějším dotačním titulu,“ uvedl starosta obce Jiří Bartošík. O dotaci je obec připravená žádat okamžitě.

Výstavba je rozdělená na dvě etapy. „V první etapě počítáme s náklady kolem čtyř milionů korun. Přitom chceme vytvořit sociální zařízení a upravit podkroví, které by v budoucnu mělo sloužit jako veřejně využitelný prostor,“ popsal starosta.

Do podkroví se navíc možná přesune malínecká knihovna, která zatím sídlí v budově tamního obecního úřadu. „K čemu všemu bude nakonec podkroví sloužit, to musíme teprve promyslet,“ dodal Bartošík.

V druhé etapě má vzniknout u budovy přístřešek. „Máme tu prostranství, které chceme zastřešit, abychom na něm mohli pořádat kulturní akce,“ doplnil starosta. Když chtěla obec v minulosti uspořádat nějakou kulturní akci, musela si totiž půjčovat stan a mobilní záchody.