A také s tombolami. Jednu nezvyklou opět chystají slavkovští rybáři. Tradiční ples nazvaný Rybářský věneček letos připadá na 23. ledna a konat se bude ve Společenském centru Bonaparte ve Slavkově u Brna. „Účastníci můžou vyhrát mimo jiné živého kapra nebo amura. Přebírání těchto cen bývá velmi vtipné, výherci si totiž musí, ačkoliv na sobě mají společenské šaty, rybu vylovit pomocí podběráku sami. Přestože někteří návštěvníci nejsou z řad rybářů, ani jim tato povinnost nevadí," přiblížil předseda slavkovských rybářů František Capita.

O dva týdny dřív bude slavkovské společenské centrum hostit městský ples. Ten chystají i další města regionu. Například v Ivanovicích na Hané se uskuteční také 23. ledna.

výběr z plesů
- 9. 1.: XXXII. hanácký bál, Vyškov
- 16. 1.: Ples slavkovského děkanství, Slavkov u Brna
- 23. 1.: Hasičský bál, Nesovice
- 27. 2.: Maškarní ples pro dospělé, Slavkov u Brna
- 4. 3.: Rybářský ples, Nesovice

Jedním z posledních bálů na Vyškovsku bude Srdíčkový ples, v jehož pořádání se střídá Sdružení Piafa a asociace Paprsek. Právě pod taktovkou druhého jmenovaného se odehraje letos, naplánovaný je na 11. března. „Zatím dolaďujeme detaily. Pokud nám město vyjde vstříc, co se týká poplatků, rádi bychom ho uspořádali v Sokolském domě ve Vyškově. Ladíme i doprovodný program. Lidé nepřijdou třeba o oblíbenou výuku country tance se skupinou Simarela. Chystáme i další překvapení, to ale neprozradím. Pokud se vše povede, budou všichni hosté koukat," sdělila předsedkyně Paprsku Jaroslava Bednářová.

Vstupenky zatím v prodeji nejsou. „Čekáme na vytištění. Jakmile budou, okamžitě je dáme do oběhu," vzkázala Bednářová.

Ačkoliv je nabídka bálů v regionu obsáhlá, ne všichni jsou jejich příznivci. Zarputile se jim vyhýbá třeba Vyškovan Karel Večeřa. „S tancováním se nějak míjím. Na plesy mě to tak vůbec neláká. Vím, že bych mohl chodit do tanečních pro dospělé. Pravidelně je navštěvoval kolega a docela si je pochvaloval. Ale já je bohužel stále považuji za souhrn trapných pohybů, ještě jsem se k lásce k tanci nepropracoval," konstatoval Večeřa.

Pokud by přece jen změnil názor, může zamířit třeba do kurzu ve Slavkově u Brna, který se ve městě otevře 23. ledna. Učit v něm budou vicemistři republiky ve standardních tancích v kategorii senior III: Zina a Jiří Čechovi. „Sami jsme s tancem začali v pozdějším věku a nakonec se probojovali až k titulu. Nezáleží na letech, a jelikož jsme zaznamenali, že seniorské tancování, tedy to určené pro lidi nad třicet let, v republice moc není, rozhodli jsme se na něj zaměřit. A musím říct, že když se tanečníci oprostí od myšlenek na věk, jsou velmi šikovní," zmínila Čechová.