Známá módní návrhářka Marie Zelená, která obléká i dívky ze soutěže Česká miss, ženám pro tuto plesovou sezonu doporučuje šaty z lesklých materiálů.

„Módní jsou šaty se stříbrnými a zlatými odlesky. Modely ale nemusí být nějak složité, moderní je jednoduchost,“ řekla Zelená, která ušila národní i společenské šaty například pro Evu Čerešňákovou na soutěž Miss Earth 2007.

Pokud jde o vrchní díl šatů, návrhářka doporučuje hluboký výstřih a jako doplněk pouze náušnice. Oblíbená je vkusně zvolená brož. Momentálně je velmi populární také černá barva a kratší střih šatů. Na ples prý žena může jít v klasických koktejlových šatech a ani když přijde v kalhotách, ostatní hosté se neurazí.

„V současné době je hodně plesů, kde se ani tolik netančí. Ty mohou ženy klidně navštívit v elegantních tmavých kalhotách,“ tvrdí návrhářka Zelená.

Jiná situace je ale u tradičních hasičských nebo mysliveckých plesů. Tam se většinou tancuje hodně. Žena by měla mít při této příležitosti delší róbu. „Muž nosí oblek a extravagantní oděv jeho partnerky by jistě nebyl vhodný. Volnou ruku pochopitelně nechává ve výběru oděvu při maškarních plesech.