„Abychom mohli i nadále udržet systém svozu bioodpadu z malých zelených kontejnerů, neobejdeme se bez spolehlivého vozu. Hákový nosič bude mít i další využití při údržbě města,“ komentoval starosta Michal Boudný.

Novinkou bude také zařízení na ekologickou likvidaci plevele s pomocí horké páry, která nahradí chemické postřiky. Zaměstnanci technických služeb stroj využijí dále k čištění mastných skvrn na dlažbě a k odstranění žvýkaček.

Město na nákup vyčlenilo dva a půl milionu korun z třinácti milionů, které byly původně blokované na opravy zámeckých cest. Na projekt přeshraniční spolupráce s Trenčianskými Teplicemi žádal Slavkov neúspěšně dotaci. „Projekt na opravu cest je připravený k realizaci včetně vyjádření památkářů. Bude však vždy podmíněný dotačním spolufinancováním. Máme v tomto ohledu zkušenosti s tím, že je možné v budoucnu uspět v jiné žádosti. Takto jsme například získali peníze na opravu valů zámku a zborcené zdi, kdy jsme s žádostí byli úspěšní až na podruhé a trvalo to sedm let,“ vysvětlila mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Ani myšlenku přeshraniční spolupráce ve městě i po odmítnutí dotace neopustí. „Vnímáme, že toto je směr, který nám může pomoci otevřít dveře k dalším možnostem financování. Vedení města již jednalo se zástupci Trenčianského kraje, kteří jsou této spolupráci velmi otevření,“ dodala Slámová.