Reportáž

Je krátce po rozednění a náves se pomalu začíná zaplňovat prvními zvědavci s kastrůlky v rukách. A aby ani jeden z nich nepřišel zkrátka, řezník kvůli nim porazil hned tři vepříky. Maso porcuje přímo před zraky diváků a hned ho hází do kotle. Nejenže lidé můžou přihlížet, samozřejmě si můžou vepřové pochoutky také koupit. A podle řezníka Jana Kachlíka si můžou být naprosto jistí, že nedostanou ledajakého zajíce v pytli. „Kdysi jsem zažil, jak se například do jitrnic přidávaly rohlíky. To se tady stát nemůže. Navíc všechny ty pochoutky připravujeme s láskou. Baví nás to,“ svěřuje se Kachlík, zatímco porcuje jednoho z vepříků.

Před obecní hospodou, kde se zabijačka koná, se to nedočkavci plní čím dál víc. Zřejmě je neláká jenom příjemná, výrazná vůně, ale také ceny takřka lidové. „Jsou myslím hodně příznivé, a to jak za maso, tak i jitrnice a sádlo,“ je přesvědčená předsedkyně holubické kulturní komise Ludmila Burkalová Drozdová.

Navíc se na holubické návsi může najíst každý zadarmo a nejednomu příchozímu přímo září oči, když se dovídá o této možnosti.

S řádně promaštěnými žaludky pak dospělí v žádném případě neodmítají panáka slivovice, sklenici piva nebo teplého grogu na zahřátí. Pořadatelé však mysleli i na děti, pro které je ale připravený pouze teplý čaj.

Čas běží, fronty u prodejních pultů se stále víc prodlužují a některé dobroty hodně rychle mizí. „Je půl jedenácté a my už skoro nemáme co prodávat. Je tady posledních pár tlačenek, trocha sádla a zbytek klobás,“ nestačí se divit jedna z prodávajících Kateřina Dopšíková.

To už ale řezníci začínají na stůl vytahovat další dobroty z kotle. Přítomní už mají evidentně dost, ale to nejlepší si rozhodně nenechávají ujít. „Je to taková dobrota, že nejde odolat. Oči by ještě mohly, ale břicho říká už dost,“ svěřuje se obyvatel Holubic Ondřej Jacko.

Tváře všech přítomných září spokojeností, některé už ovšem chytají pěkně červenou barvu. Ne že by mnozí Holubičtí byli tak posilnění alkoholem, ale venku pěkně přituhuje. Někteří proto neváhají a přesunují se do hospody, kde se koná košt pálenek. A je opravdu co ochutnávat.
„Vzorky dalo devětadvacet lidí, ale koštuje se téměř dvaašedesát vzorků.

Porotu dělají místní, kteří mají rádi slivovici. Soutěž je rozdělená do pěti kategorií a porota vybere nejchutnější pálenku z hrušek, třešní, jablek, meruněk a v neposlední řadě švestek,“ prozrazuje Ludmila Burkalová Drozdová.

A kdo zrovna nemá chuť na pálenku, může zajít do kulturního domu. Tam se totiž koná výstava obrázků dětí z holubické mateřinky a expozice zahrádkářů. To už ale den pomalu končí, maso a další výrobky z pašíků jsou zpracované. Holubická náves se vyprazdňuje. Kdo ví, kdy se zas bude hemžit lidmi. Pokud ne dřív, tak určitě za rok, kdy se snad bude konat další zabijačka.
Zajímá vás, co víc se událo