Části aleje tam poškodila nákladní auta. Ta byla nezbytná pro stavbu scény, ze které pro mnohatisícový dav hrál Sting i další interpreti. „Vytrvalé deště před koncertem bohužel skutečně ztížily přípravu akce a u některých částí aleje bude třeba uvedení do původního stavu. Na všem jsme s organizátory společně domluveni. Dlouho před akcí, během ní i nyní jsme s nimi v kontaktu,“ ujistila ředitelka Zámku Slavkov Eva Oubělická.

Potvrdili to i zástupci pořadatelské agentury. „V rozpočtu akce máme samozřejmě i část na revitalizaci parku,“ sdělil za ně na dotaz redakce Ondřej Pojzl. Na obnovu dohlédnou zástupci radnice. „Nějaký čas samozřejmě zabere, než tráva znovu vyroste. Záleží na podmínkách,“ řekla mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Organizátoři v pondělí upřesnili, že prodali vstupenky pro zhruba čtrnáct tisíc lidí. Patřila mezi ně také Martina Mainzerová. „Čtyři roky jsem čekala a dočkala se! Sting byl ve výborné formě a jako vždy skvělý,“ chválila vystoupení.

Taková koncentrace návštěvníků byla výzvou i pro barokní sochy v parku. „Společně s organizátory jsme je zajistili zábranami. Cílili jsme na účastníky i prostřednictvím sociálních sítí, ostraha v místě též vše monitorovala,“ zdůraznila ředitelka zámku.

Mluvčí města vyzdvihla prestiž akce pro Slavkov. „Jsme za ni rádi. Překvapil nás ale zájem, protože původně nám pořadatelé hlásili pouze deset tisíc prodaných vstupenek. Do budoucna si to s nimi musíme ujasnit. Park nemá nějakou pevně stanovenou kapacitu, při znalosti vyšších počtů však lépe nadimenzujeme parkování,“ doplnila Slámová.

Nezaregistrovala významné dopravní komplikace. „Neměli jsme hlášené žádné větší problémy. Už po půl jedenácté večer se doprava uvolňovala,“ dodala. Nespokojený s organizací byl třeba Lukáš Mazal ze Slavkova. Upozornil na poničenou cestu, která vede k parku od stadionu. „Řešilo se hlavně parkování, ale co se dá dělat, byla to velká akce. Doufám, že zničenou alej opraví,“ uvažoval Mazal.

Hudební fanoušci zamíří za zvučnými jmény do Slavkova zřejmě i v budoucnu. „Určitě plánujeme pořádání dalších ročníků Slavkov Open v zámecké zahradě, na kterých se představí ty největší hvězdy světové hudební scény. Výběr interpretů na příští rok je už v plném proudu a podle všeho se návštěvníci budou mít opravdu na co těšit,“ slíbil Pojzl, který zatím nic bližšího neprozradil.

Vedení zámku považuje akci za zdařilou. „Musím velice pochválit skvělé publikum. Příchod i pobyt v areálu se obešel bez jakýchkoliv těžkostí čí výtržností, vše se odehrávalo plynule včetně následného odjezdu z města. K tomu přispělo rozhodně jak vypravení speciálního vlaku, tak také skvělá kooperace s policisty, kteří koordinovali odjezd ze Slavkova,“ shrnula Oubělická. Podle ohlasů účastníků převažují pozitiva. „Máme za sebou unikátní zážitek, na který budeme všichni dlouho vzpomínat,“ dodala ředitelka.