„Příliš jsem mu ale nevěřila a po kočkách pátrala v útulcích a na internetu, ale neměla jsem tušení, kde by mohly být. Mourovatý kocour měl asi šest kilo, byl docela velký. Kočička je tříbarevná, bílo-rezavo-mourovatá a je o dost menší než kocourek. Měla jsem je z útulku a starala se o ně dva roky. Skutečně moc pro mě znamenaly," vyprávěla Vyškovanka, jejíž zvířata byla zvyklá na byt. A na majitelčinu postel.

Podle jejích slov se jí nicméně podařilo před několika dny od známých zjistit, že se jim bývalý přítel pochlubil, že pár koček vyhodil u vyškovského letiště. „Neváhala jsem a byla jsem se v areálu zeptat. Potvrdili mi, že se tam dvě kočky od konce listopadu skutečně potulují. Popsali mi je natolik, že jsem přesvědčená, že jde o mé dva mazlíčky," potěšilo Rajtrovou.

Zimu podle ní musely přežít díky dobrosrdečnosti někoho, kdo v okolí žije. „Někdo je musel krmit. Jinak by zimu nezvládly. Myslím, že by to mohl být někdo v okolí zahrádkářských kolonií nebo letiště. Byli to moji obrovští mazlíčci a byla jsem na ně nesmírně fixovaná. Jejich ztrátu jsem psychicky těžce nesla. Teď když jsem zjistila, že byli u letiště před nějakou dobou znovu spatření, dostala jsem novou naději, že zimu přežili a že mám šanci je najít," naznačila majitelka.

Je přesvědčená, že bývalý partner kočky vyhodil pouze za účelem jí ublížit. „Moc pro mě znamenají. Nálezci nabízím odměnu ve výši jednoho tisíce korun," dodala zoufalá Rajtrová.