Odešla večer z domu a manželovi napsala zprávu, že je v lese, vzala si léky na spaní a že už ji nenajde. „Vzhledem k tomu, že se žena léčí s depresemi, nebral muž toto sdělení na lehkou váhu. Když nereagovala na volání ani sms, zkontaktoval policii,“ informovala o události ve čtvrtek policejní mluvčí Alice Musilová.

Pod velením dosahového důstojníka se rozběhla pátrací akce. „Samozřejmě jsme prověřili obvyklé kontakty i záchrannou službu. V obci jsme vyhlásili pohřešování ženy rozhlasem. Paní se měla pohybovat v lokalitě Pustiměř, Zelená Hora, Radslavice, Podivice,“ upřesnila Musilová.

Základní škola Vyškov, Nádražní 5.
Distanční výuka práci ve třídě nenahradí, říká ředitel vyškovské základky

Do terénu vyrazila desítka vyškovských policistů posílená o ivanovické dálniční policisty. Z Brna přijelo třicet policistů ze speciální pořádkové jednotky. Do pátrací akce se zapojil také psovod. Pomáhali i profesionální vyškovští hasiči spolu s dobrovolnými hasiči z Pustiměře a Drnovic. „Žena se s rodinou nakonec spojila, nebyla však schopna přesně říci, kde se nachází,“ dodala policistka.

Po více než čtyřech hodinách pátrání ji našli podchlazenou v lese u obce Podivice nedaleko rybníka a předali záchranářům.