Podmínkou účasti je dobrý zdravotní stav, pochod absolvuje každý na vlastní nebezpečí. Pro účastníky na delších trasách doporučili pořadatelé mapu Okolí Brna-Moravský Kras.

Start na jednotlivé trasy bude od sedmé do desáté hodiny, do cíle účastníci dorazí mezi čtrnáctou a osmnáctou hodinou. Startovné stojí padesát korun, pro děti v kočárku je účast zdarma. Ještě na startu dojde k vyplnění přihlášky.

Jako občerstvení bude během pochodu k dispozici chleba se sádlem a s cibulí zdarma. „Na všech trasách bude možnost zakoupení piva a opečení špekáčků. Pokud můžete, vezměte si s sebou svůj vlastní kelímek na pivo. Pomůžete tím snížit spotřebu jednorázových plastů během pochodu,“ upozornili pořadatelé.

Také José Miguel Moctezuma z Mexika vystoupí v sobotu ve Slavkově u Brna.
Živá socha z Mexika vzdá ve Slavkově hold stavitelům železnice. Míří na festival

Slíbili také odměny. „Každému, kdo dokončí pochod, zaručujeme radost z dosaženého výkonu a navíc každý, kdo projde stanovenými kontrolami, obdrží pamětní diplom,“ oznámili pořadatelé akce.

K putování jižní částí Drahanské vrchoviny pozvali všechny milovníky přírody a turistiky. Akci organizuje 1. oddíl vodních skautů „Ledňáčci“ Rousínov. Mapy tras najdou zájemci ZDE.

TRASY POCHODU DRAHANSKOU VRCHOVINOU

  • Trať 8 km: Z Rousínova po červené do Vítovic, odtud cestou značenou fáborky na Horku (zde je možnost občerstvení a hry a soutěže pro děti)a odtud přes Královopolské Vážany do Rousínova.
  • Trať 18 km: Z Rousínova po červené do Vítovic, odtud po žluté a následně zelené na Vildenberk, dále po modré na Žalmanův kámen. Zde odbočíte doprava a po fáborky značené cestě na Kalečník(zde je možnost občerstvení) a odtud po fáborky značené cestě na Horku (zde je možnost občerstvení a soutěže pro děti) a přes Královopolské Vážany zpět do Rousínova.
  • Trať 25 km: Z Rousínova po červené přes Kalečník(zde je možnost občerstvení) a dále na rozc. Nad Malou říčkou. Odtud po modré na Tři javory. Zde odbočíte doprava a po fáborky značené cestě na rozc. U Haltýře. Dále po žluté k Panské skále a pak po zelené do Habrovan. Odtud pokračujte po fáborky značené cestě na Horku (zde je možnost občerstvení a soutěže pro děti) a přes Královopolské Vážany zpět do Rousínova.
  • Trať 30 km: Z Rousínova po červené na Vítovické údolí – rozc. Dále nejprve po zelené a pak po modré na Jelenici. Poté po žluté na Kalečník(zde je možnost občerstvení). Odtud po žluté přes Tři javory a dále po žluté směrem na Račice. 2 km za Třemi javory odbočte na fáborky značenou cestu a jděte až ke křížení se žlutou značkou. Zde odbočíte vpravo na Blatici. Pak po modré do Olšan a po zelené na rozcestí U Haltýře. Dále po žluté k Panské skále a pak po zelené do Habrovan. Odtud pokračujte po fáborky značené cestě na Horku (zde je možnost občerstvení a soutěže pro děti) a přes Královopolské Vážany zpět do Rousínova.
  • Pro terénní kočárky trať 17 km: Z Rousínova po červené na Kalečník(zde je možnost občerstvení). Zpět po tzv. Vandrovnici, která bude značená fáborky až na rozcestí Vítovický potok. Poté zpátky do Rousínova po červené.