„Z krajské hygienické stanice jsme dostali oznámení, že epidemie skončila. Od středy proto zákaz rušíme," potvrdila ředitelka nemocnice Věra Seidlová.

S omezením návštěv podle ní nebývá ze strany pacientů problém. „Pravidlo dodržují. Pokud je ale někdo ve velmi vážném stavu, který vyžaduje přítomnost rodiny, jsme ochotní o jejím vpuštění za pacientem přemýšlet," uvedla ředitelka.

Důvodem pro odvolání opatření je výrazný pokles počtu nemocných. „Ke konci minulého týdne jich v celém kraji bylo průměrně dva tisíce dvě stě na sto tisíc obyvatel. Vyškov je na tom ještě o něco lépe tam bylo nemocných 1 885," informovala vedoucí protiepidemického odboru krajské hygieny Renata Ciupek.

Stále víc nemocných

Oproti původnímu stavu jde o pokles o třináct procent. „Jak se zdá, epidemie vyhasíná. Hodně sázíme i na jarní prázdniny, doufáme, že se nám díky nim podaří omezit nemocnost ještě víc. Je klidně možné, že po nich ale přijde další vlna nemocných, i když pevně doufám, že ne. Vše naznačuje tomu, že by klesající trend mohl pokračovat," věří Ciupek.

Co se týká aktuální chřipkové epidemie, hygienici ji považují za největší za posledních pět let. Počet nemocných je tak stále vyšší, než je obvyklé. „Následný vývoj proto budeme i nadále bedlivě sledovat," ujistila vedoucí protiepidemického oddělení.

Nápor chřipkových virů se nevyhnul ani lékařům z vyškovské nemocnice. „Někteří podlehli už na začátku, jiní v průběhu epidemie. Chod nemocnice ani provoz jednotlivých oddělení tím ale narušený nebyl," dodala Seidlová.