„Týkala se hlavního města Prahy a dalších jednatřiceti okresů včetně Vyškova. U studentů středních a vyšších odborných škol pak bylo celkově odhaleno na 707 potvrzených záchytů,“ informovala v úterý mluvčí ministerstva zdravotnictví Martina Čovbanová.

Testování pokračuje po etapách. Připadly na prvního, osmého a patnáctého listopadu. „Druhé etapy se zúčastnilo celkem 2 054 základních a 606 středních a vyšších odborných škol. Testování odhalilo celkem 3 423 potvrzených pozitivních případů z celkově nahlášených přes třiadevadesáti testovaných škol,“ dodala Čovbanová.

S příznivými čísly zatím celý proces zvládají studenti a učitelé na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Vyškov. „Zodpovězení otázky není jednoduché, neboť situace se stále vyvíjí. Pozitivních nemáme velké množství, řádově jednotky. Minulý týden to byli tři a toto pondělí ani jeden žák,“ odpověděl redakci ředitel školy Petr Hájek.

Štěňata psa dingo přišla na svět ve vyškovské zoo.
Úspěch ve vyškovské zoo: pochlubili se štěňaty psa dingo

Výuka tak na škole omezená není. „Pokračuje standardně za dodržení všech protiepidemiologických opatření jako jsou respirátory, dezinfekce, větrání nebo rozestupy na dílnách,“ vyjmenoval Hájek.

Prozatím jedna třída je v karanténě na Gymnáziu a Střední odborné škole zdravotnické ve Vyškově. „Zatím se ale držíme. Při této příležitosti musím poděkovat zvláště rodičům za vstřícnost. Spolupracujeme také intenzivně s hygieniky, abychom minimalizovali rizika šíření nákazy,“ upozornil ředitel gymnázia Václav Klement, podle kterého byly odhalené případy z pondělního antigenního testování pouze v řádu jednotek.

Počet potvrzených pozitivních případů na základních školách ve zmíněných okresech dosáhl na 2 716 s největším podílem pro Olomouc, Šumperk a Strakonice.