Žehnání svatomartinského vína uspořádala pro obyvatele města již tradičně Charita Vyškov. Svatý Martin přijel na bílém koni stejně jako uplynulé roky, zaujal zvláště děti, které se s ním ochotně fotily. Zájemci si kupovali první vína nového ročníku, akci ohlásili pořadatelé až do sedmnácti hodin. „Hodnotíme ji jako vydařenou. Prodali jsme skoro vše, co jsme měli nachystáno, zůstalo pouze čtyřiadvacet lahví. Byl to čas milých setkání u sklenky dobrého vína. Požehnali jsme letošní svatomartinské víno,“ shrnula za vyškovskou Charitu Barbora Němčáková.

Se zájem místních byla spokojená. „Někteří lidé si nakoupili a odešli, ale bylo i dost těch, kteří se s námi krátce zavykládali. Byli jsme mile překvapeni, že zájemci chodili nakoupit i když celé námětí zahalila hustá mlha. Jsme rádi, že jsme tuto tradici po covidové pauze obnovili a věříme, že se za rok opět setkáme,“ doplnila Němčáková.

Ochutnávka svatomartinských a mladých vín na nádvoří zámku v Čejkovicích.
Svatý Martin odstartoval v Čejkovicích ochutnávku vín, nádvoří zaplnily davy

Drobný výtěžek, který na akci díky účastníkům vznikl, použijí pracovníci Charity Vyškov na přímou pomoc potřebným lidem, kteří se vlivem současné ekonomické situace ocitli v nouzi.

Zdroj: Deník/Jakub Dostál