Zatímco ještě teď obyvatelé okresu najdou lékařskou pohotovost ve Vyškově a střídavě ve Slavkově u Brna a Bučovicích, od příštího roku to bude zřejmě jinak. Lidé budou mít tuto pomoc pravděpodobně jen v okresním městě.

Krajský radní pro zdravotnictví František Adamec si myslí, že ambulance lékařské služby první pomoci pouze ve Vyškově by byla velkým přínosem. „Vedení všech tří měst předběžně souhlasilo s tím, aby od příštího roku existovala lékařská pohotovost pouze v okresním městě. S tím samozřejmě souvisí i sdružení jejich dotací od kraje na zajišťování této služby. Za stejné peníze bychom podstatně rozšířili ordinační hodiny, zbylo by i na návštěvní službu,“ vysvětlil Adamec.

Například slavkovští radní se domnívají, že velké plus znamená zázemí vyškovské nemocnice. „Nová varianta bude pružnější než stávající systém. Když například půjde o závážný případ, pacient nebude ztrácet čas a rovnou pojede tam, kde jsou kvalifikovaní pracovníci. Je pravda, že lidé se budou muset dopravovat. Ale nyní z padesáti procent stejně musí cestovat do Bučovic,“ vysvětlil slavkovský radní Jiří Doležel.

Podle bučovického místostarosty Oldřicha Holáska zase není… Více ve čtvrtečním vydání Vyškovského Deníku