Lidé v obcích si na tyto pojízdné prodejny rychle zvykají. „Mám ráda čerstvé ryby a v obchodech mají většinou jen mražené filety. Proto jsem ráda, že k nám čas od času přijede prodejce s čerstvě ulovenými kapry nebo pstruhy, které mám nejradši. Ráda využívám i možnosti nákupu čerstvé zeleniny, která je z malé pojízdné prodejny chuťově úplně někde jinde, než když si ji přivezu z obchodu," pochvalovala si Lucie Kořínková z Pustiměře.

Pustiměř a mnoho dalších obcí na Vyškovsku objíždí se svou pojízdnou prodejnou s čerstvými rybami Peter Dujsík. „Lidé jsou na mě už zvyklí. Hodně jezdím například do obcí okolo Slavkova u Brna a do každé se dostanu přibližně jednou za tři týdny. Kromě ledna, kdy jsou všichni po Vánocích ryb plní, jezdím celý rok. Nabízím hlavně kapry, pstruhy, amury a občas i líny," uvedl Dujsík.

Kromě ryb se specializuje také na jehňata. „Mám ve své nabídce jehňata určená na porážku i ta, která si lidé ještě berou domů, aby si je mohli vykrmit. Stále častěji začínám zajíždět také do měst, většinou tam prodávám na farmářských trzích," podotkl Dujsík.

Velké oblibě se u lidí těší také čerstvý med. „V současné době prodáváme hned tři druhy medu, lesní, akátový a lipový. O všechny je velký zájem. Prodáváme také sezonní zeleninu z jižní Moravy. Navštěvujeme hlavně jižní část vyškovského okresu. Jezdíme například do Otnic, Vážan nad Litavou nebo do Křenovic," vysvětlil Miroslav David ze Zdounek.

Lidé si podle něj zvykli, že je navštěvuje jednou týdně. „V zimě jezdím jednou za čtrnáct dní. Se sezonním zbožím jezdím celoročně už devět let a za tu dobu jsem si Vyškovsko hodně oblíbil," podotkl prodejce.

S dobrým ohlasem na pojízdné prodejny se setkávají také starostové. „Všiml jsem si poměrně velkého ohlasu lidí, kteří nám na úřad volají a ptají se, kdy prodejci přijedou. Ti se snaží jezdit pravidelně a myslím si, že u nás mají celkem dobrou tržbu," řekl otnický starosta Pavel Prokop.

Z pojízdných prodejen si lidé můžou nakoupit i živou drůbež. „S touto nabídkou zajíždí naše pojízdná prodejna do spousty obcí, hlavně v západní části regionu. Naši nabídku ovlivňuje roční období. Někdy jsou to hlavně slepice a kuřice, nyní však nabízíme úplně všechno, od káčat a brojlerů až po housata a krůty. Obce objíždíme přibližně jednou za dvanáct dní, od jara do podzimu," přiblížila systém Renata Rudolecká z Drůbežáren Prace.

Kromě toho, že obce na Vyškovsku pravidelně objíždí majitelé pojízdných prodejen, mají lidé možnost také objednávat čerstvou zeleninu ve formě farmářských bedýnek. Ty dostávají většinou jednou týdně, případně si intenzitu můžou zvolit.