„Jsme si toho vědomi, kroky částečně promlouvají i do záměrů města. Umožní však provozovatelům a správcům sítí, aby poskytovali v budoucnu zase o něco kvalitnější služby. Zákazníci díky optice telefonují, sledují digitální televizi či si užívají vysokorychlostní internet,“ komentoval vyškovský místostarosta Roman Celý.

Nehoda na 216. kilometru D1 u Rousínovce
Na D1 u Rousínovce se srazila dvě auta, na místě je jeden zraněný člověk

Stavební zásahy jsou patrné mimo jiné na Sídlišti Osvobození a na ulicích Tyršova, Dukelská, Smetanově nábřeží či Palánku. Podle zástupců radnice skončí výkopové práce v těchto lokalitách do patnáctého prosince. Ještě dříve je dělníci završí na sídlišti Hybešova, k šestnáctému prosinci pak dělníci opustí sídliště Sochorova.

Po pokládce optických kabelů dochází k zásypu, hutnění a obnovení původních povrchů. „Je pochopitelně povinností investora, aby zajistil dodržení bezpečnostních předpisů a norem,“ doplnil Celý. Připomněl, že veřejná komunikační síť je budována ve veřejném zájmu. „Odmítnutý žadatel může podat návrh na vyvlastnění příslušné služebnosti,“ dodal místostarosta.