Na opravu z obecní kasy však Milonickým chybějí peníze. Proto v letošním roce zažádali o dotace a čekají, jestli budou úspěšní. „Žádali jsme o krajské dotace z programu na opravu nemovitostí. Konkrétně šlo o částku dvě stě tisíc korun. Pokud se nám nepodaří na dotace z kraje dosáhnout, budeme si muset sednout a poohlédnout se po jiných možnostech," řekla starostka obce na Vyškovsku.

Celková oprava střechy má vesnici vyjít na bezmála půl milionu korun.

Nosné trámy jsou podle starostky v pořádku, o ty střecha nepřijde. „Musíme ovšem nechat vyměnit většinu střešních tašek, udělat nové laťování i opravit komíny, které jsou ve velmi špatném stavu. Klempířských zásahů také bude hodně, okapy jsou děravé," povzdechla si.

Doufá, že dotaci dostanou. „Co jsem ve funkci, ještě jsme o tento druh dotace nežádali, tak snad nám to vyjde. Střecha už je špatná několik let, řemeslníci na ní jsou potřeba," podotkla starostka.

Souhlasí s ní například i prodavačka z milonického obchodu s potravinami Magda Zouharová. „Je to určitá vizitka, takže se k opravě určitě přikláním. Sama do budovy chodím na různé kulturní akce," zmínila Zouharová.