Případné trestní stíhání konkrétních osob zatím nezačalo. „Obdrželi jsme více podání. Zatím jsme ve fázi jejich prověřování,“ uvedla mluvčí jihomoravské policie Andrea Straková.

Policie se zabývá hospodařením minulého vedení pivovaru, které vyměnilo ministerstvo zemědělství v polovině letošního roku. „Jsme ve fázi prověřování. Nebylo zahájeno trestní stíhání konkrétních osob,“ dodala Straková.

Na špatné hospodaření vyškovského pivovaru dával podnět policii i hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Policii předal podnět, který mu na jeho úřad zaslal anonym. „Nechal jsem podnět vyhodnotit právníky krajského úřadu a dospěli jsme k tomu, že to není anonym, který by bylo možné hodit do koše. Obrátil jsem se na policii a požádal o prošetření skutečností, které byly obsahem podnětu,“ uvedl Hašek.

Vyškovský pivovar, který je zbytkovým podnikem společnosti Jihomoravské pivovary, hospodaří se ztrátou dlouhodobě. Loni vykázal ztrátu 30 milionů korun při tržbách necelých 34 milionů, předloni činila ztráta 9,7 milionu korun a o rok dříve zhruba 20 milionů. Letos v květnu rozhodla valná hromada o utlumení činnosti pivovaru. Z celkem 33 zaměstnanců chtěla do poloviny roku 24 propustit. Toto rozhodnutí představenstvo firmy změnilo koncem června.

Vedení společnosti, kterou stoprocentně vlastní stát, pak vyměnilo ministerstvo zemědělství. Jediným členem představenstva je v současné době šéf jihomoravské agrární komory Václav Hlaváček.Jeho hlavním úkolem je najít pro pivovar nájemce. Koncem minulého týdne bylo vypsáno nové výběrové řízení. Případného nájemce má vybrat do konce roku.