Provozovatelé azylu hlásili, že zajistí pořádné vyšetření a očkování, jakmile zvíře nabere hmotnost. Dále informovali, že pes byl v době přijetí od výkalů a zablešený. Měl také zdredovanou srst a viditelná žebra i kyčle.

Black se následně zbavil čpící srsti a blech díky oholení. Jeho případ měl být nahlášený na veterinární správu i policisty. „Krevní testy u veterináře bohužel ukázaly na dlouhodobé strádání. Jaterní testy jsou špatné, krvetvorba je špatná, má silnou anémii. Máme léky na obnovu krvetvorby, hrozila i hospitalizace s transfuzí,“ oznámili zástupci drnovického azylu.

Na sbírku pro Blacka mají vypůjčený transparentní účet 4113874001/5500, kde dárci do poznámky napíší BLACK. „Za vybrané peníze budou zaplacené faktury za veterinární ošetření, krmivo, léky. Pokud budete chtít pomoci materiálně, prosíme o granulky hepatic od Calibry, hepatické konzervy, Sanicell od Alavisu, ostropestřec a dezinfekční prostředky na podlahy,“ doplnili provozovatelé azylu.

Podle lékařské veterinární zprávy má pes mírnou jaterní metabolickou nedostatečnost způsobenou podvýživou. Dále má zhoršenou krvetvorbu, sníženou koncentraci bílkoviny v séru nebo snížené množství albuminu v krvi. „Dlouhodobě uvidíme jak zareaguje na dietní krmivo a léky,“ dodal kolektiv zvířecího azylu.

V dezolátním stavu přijali psa Blacka v uplynulých dnech provozovatelé soukromého azylu pro zvířata v Drnovicích na Vyškovsku. | Video: Pomáháme zvířatům Drnovice