Seschlé věnce, hořící svíčka, někdy i fotografie člověka. Pomníčky na mezích kolem silnic v našem okrese lidé nepřehlédnou. Značku upozorňující na úsek častých dopravních nehod však nikde nepotkají. Podle policistů totiž nejsou na Vyškovsku žádná místa, kde by se dopravní nehody často opakovaly.

Křižovatka směrem od Šaratic na Otnice se však stala osudnou nejednomu člověku. „Nehoda se tam občas stane, ale k tomu místu policisté vyjíždějí tak maximálně třikrát za pololetí,“ uvedl mluvčí vyškovských policistů Alois Gryc.

Hned několik pomníčků řidičům neunikne kolem silnice vedoucí z Ivanovic na Hané směrem na Vyškov. „Motoristé tudy jezdí hrozně rychle. Zvlášť špatnou zkušenost mám s řidiči ze Zlínska,” postěžoval si řidič Miroslav Fiala.

Právě na jejím rovném úseku přišly před šesti lety o život snoubenci, kterým krátce po půlnoci do protisměru vjelo osobní auto. „Jeho osádka měla airbagy, a tak vyvázla téměř bez zranění. Moje dcera Jarka a její přítel ovšem v žigulíku neměli šanci,“ smutní matka oběti Jaroslava Sedláčková.

Lidé tam však našli smrt také v prudké točivé zatáčce. „Nehody se tam stávaly i smrtelné. Poté, co o tom novináři napsali několik článků, v zatáčce se zvýraznilo značení a teď už není tak problematická, jako dříve,“ podotkl Gryc.

Na řidiče mnohdy čekala smrt také na křižovatce na silnici vedoucí z Vyškova na Rousínov, kde se kříží vedlejší cesty z Lulče a Rostěnic s hlavní komunikací. „Dříve tam byly jen značky přikazující dát přednost v jízdě. Trvali jsme na stopkách, které odbor dopravy nakonec povolil,“ doplnil Gryc.

Více v pondělním vydání Vyškovského Deníku.