Jen na pár minut si Kamila Julínková z Drnovic odskočila do svého zaměstnání v Rousínově a auto nechala zaparkované na polní cestě poblíž popelnic. Když se k němu vrátila, začal jí lomcovat vztek. Zjistila, že jí někdo vypustil gumy u auta.

Z činu podezírá popeláře. „Hodně mě to naštvalo. Jela jsem si jenom vyzvednout nějakou práci. Z desetiminutové záležitosti se rázem stala dvouhodinová. Jsem přesvědčená, že mi kola vypustili popeláři. Stála jsem totiž poblíž popelnic,“ potvrdila Julínková.

Ta taky okamžitě přivolala policisty. Ti podle jejích slov uvedli, že u popelnic bylo dost místa na to, aby je popeláři mohli bez problémů vysypat. „Událost se stala za stadionem u škol. Stály tam dva vozy, každý měl vypuštěné jedno kolo. Nevznikla žádná škoda. Paní Julínková uvedla, že viníky jsou zaměstnanci firmy Respono. Prý byli jediní, kdo tím místem projel,“ uvedl mluvčí vyškovské policie Alois Gryc.

Proto se muži zákona spojili taky se společností Respono. „Její zaměstnanci ovšem tvrdili, že nic takového neprovedli,“ naznačil Gryc.

Podle Julínkové i policistů jde o tvrzení proti tvrzení. Když však sama volala do podniku, jedna z jeho zaměstnankyň jí prý řekla, že to popeláři občas dělají. „Taky mi poradila, že si to nemám nechat líbit. Jiná pracovnice mi naopak uvedla, že se ve firmě nic takového neděje,“ popsala Julínková.

Podobné zkušenosti mají i někteří obyvatelé Vyškova. „Měli jsme zaparkované auto hodně blízko kontejnerů. Popeláři zřejmě nedávali dostatečně pozor a bočním úchytem kontejneru nám vrazili do auta. Na dveřích máme promáčknuté místo,“ postěžovala si Vyškovanka, která kvůli strachu z pomsty nechtěla zveřejnit jméno. Redakce ho však zná.

Podle ředitele vyškovské společnosti Respono Antonína Horáčka je nesmysl, aby jeho zaměstnanci dělali něco takového schválně. „Hodně často řešíme potíže s auty, která brání vyvážení popelnic. Nejhorší je to ve Vyškově a Rousínově. Ale že by se za to naši pracovníci mstili, to není možné. Když někde narazí na překážku, na místo se vrátí po nějaké době,“ hájil své podřízené Horáček.

O případu Julínkové ovšem neměl ponětí. „Pokud by šlo o závažnou věc, zřejmě by mě o tom policie informovala a samozřejmě bych to nějak řešil,“ naznačil ředitel.