Krásku a zvíře si děti i dospělí v kulisách barokní památky užijí už jedenáctého června. Pracovníci zámku mají konkrétní termíny také pro zbytek roku. „Protože prohlídky bývají vždy předem vyprodané, doporučujeme sledovat náš web a sociální sítě a vstupenky zakoupit předem. Všechny na ně srdečně zveme,“ ohlásila Oubělická.

Koncert Marka Ztraceného ve Slavkově.
Podívejte se: Marek Ztracený ve Slavkově rozezpíval tisíce fanoušků

Slavkovští průvodci pod vedením Davida Kučery se na kostýmové prohlídky vždy důkladně připravují. „Často se stává, že někdo hraje svoji roli úplně poprvé, protože se průvodci mění. Každý rok se něco vylepší, ať už jsou to kostýmy nebo rekvizity. Baví nás, když vnášíme něco nového a rádi vidíme, že se kvalita představení posouvá výše,“ popisoval před časem Kučera.

Speciální kostýmované prohlídky:
11.6. Kráska a zvíře
23.7. Popelka
20.8. Prohlídka sdružení Per Vobis - Napoelon Bonaparte
23.9. Prohlídky sdružení Per Vobis - rod Kouniců
21.10. Hrůzostrašné prohlídky

Setkání s princeznami, čarodějnicemi, strašidly a mnoho dalšími nadpřirozenými bytostmi je pro děti velký zážitek. Mnohé přicházejí ve vlastních kostýmech. Pohádková prohlídka trvá přibližně tři čtvrtě hodiny, plné a snížené vstupné jsou za 290 a dvě stě korun. Rezervace je možná přibližně měsíc před každým termínem pro maximálně pětatřicet účastníků.

To nejlepší z Moravy, tento festival jídla a řemesel, opanoval poslední dubnovou sobotu okolí slavkovského zámku.
To nejlepší z Moravy. Lidé si vychutnávali zajímavé pokrmy na zámku ve Slavkově

Na oživené historické prohlídky se sdružením Per Vobis platí podobné podmínky. Právě díky hercům z tohoto spolku se slavkovský zámek stal prvním objektem v České republice, kde se takové prohlídky začaly provozovat. Váží se třeba k slavné bitvě tří císařů.