Zákon umožňuje práci ve svátky jen výjimečně. Firmy ji můžou požadovat například jen v nepřetržitém provozu nebo při nutnosti naléhavých opravných prací. Pokud jde zaměstnanec do práce a požadavek podniku nesplňuje podmínky dané zákonem, má nárok na náhradní volno nebo příplatek nejméně ve výši sta procent průměrného hodinového výdělku.

Ve většině výrobních podniků Vyškovska však ve svátky stroje utichají. Například ve slavkovské firmě Liko-s. „U nás se v tyto dny pracuje jen tehdy, když máme zakázky pro zahraniční klienty, jichž se české svátky netýkají. Ale jde o výjimky, a pokud nastanou, zaměstnanci dostanou příplatek. Zatím si nikdo nestěžoval, jsou spíš rádi, že si vydělají víc peněz," zhodnotila personalistka společnosti Světlana Honsová.

Navzdory výhodám lidé, které oslovila redakce Vyškovského deníku Rovnost, vnímají sváteční dny jako ty, kdy by mělo být skutečně volno. „A pokud zaměstnavatel chce, aby člověk šel do práce, měl by ho spíš požádat než mu to nařídit. A dát mu alespoň stoprocentní příplatek," myslí si třeba Jan Bilinský.

PAVLÍNA VÁŽANOVÁ