Největší problém je podle ní právě v parku po cestě z náměstí k vlakovému nádraží. „Pořád tam posedávají a dělají nepořádek. Potíž je, že když jdou kolem nich strážníci, tak svoje láhve s alkoholem schovají, a ti jsou pak proti nim bezmocní," doplnila žena.

Podobný názor má i Renata Dosoudilová, která sice přímo z Ivanovic není, ale pravidelně do města dojíždí. „Je pravda, že by se s tím něco mělo dělat. Už několikrát se téma řešilo, ale je to tady stále problém," postěžovala si.

Park by byl podle ní velice hezký, jak ho ale zbavit opilců, kteří po sobě zanechávají neustálý nepořádek, neví. „Chápu, že pro mladé v Ivanovicích není moc vyžití, ale toto není cesta, kterou by se měli ubírat," řekla.

Podle strážníka Ivana Gibaly je situace lepší než dřív a u popisovaného problému se nejspíš jednalo pouze o náhodnou situaci. „Pro nás je logicky nemožné, když jsme u městské policie pouze dva, být stále u parku a hlídat, jestli si tam někdo neotevře láhev s alkoholem. Tento problém by pomohl vyřešit snad jen kamerový systém. Na ten ale nejsou peníze. Snažíme se tedy alespoň o častější kontroly. Celou situaci komplikuje fakt, že pachatele musíme chytit při činu," vysvětlil ivanovický strážník.