DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Najít jediné místo k zaparkování na Palackého náměstí ve Slavkově u Brna bylo ještě před rokem jako hledat jehlu v kupce sena. Provoz v centru města byl dokonce tak hustý, že přejít přes silnici z jedné strany náměstí na druhou se dalo považovat takřka za nadlidský výkon.

Na problém upozorňovaly desítky lidí, uvědomovalo si ho i město. Aby potíž alespoň zčásti vyřešilo, zpoplatnilo na náměstí parkování. „Můžu říct, že se provoz dost zklidnil. Už tady neparkují ti řidiči, kteří zde místa blokovali zbytečně,“ nechal se slyšet slavkovský místostarosta Jiří Doležel.

Jak se přesvědčili redaktoři Vyškovského Deníku, najít místo k zaparkování v centru opravdu nedá velkou práci. Aut však přes Palackého náměstí projíždí stále poměrně dost. Někdy i hodně vysokou rychlostí.

Potvrdil to ostatně i Doležel. „Je pravda, že se občas někdo zapomene a řítí se tudy jako neřízená střela. Většinou si však motoristé uvědomují, že jde o střed města, kde se pohybuje velké množství lidí. A jízdu tomu přizpůsobují,“ objasnil místostarosta důvod, proč podle něj není nezbytně nutné, aby byla na náměstí snížená povolená rychlost.

A to i přesto, že jde o jeden z návrhů, který doporučuje Centrum dopravního výzkumu.

Víc v úterním vydání Vyškovského Deníku.