O objekt, ve kterém se pořádala spousta večírků a plesů, ztratila Armáda České republiky zájem. „Posádkový dům armády je v posledních letech posádkou Vyškov a dalšími složkami resortu ministerstva obrany využívaný minimálně a jeho provoz je pro resort ztrátový," potvrdil Vladimír Lukovský z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Do konce letošního roku proto ministerstvo budovu vyřadí z užívání armádou a prohlásí ji za nepotřebnou. „Následně ji nabídneme k převodu ostatním organizačním složkám státu. V případě, že o ni neprojeví zájem, tak ho nabídneme k odprodeji přes výběrové řízení," poznamenal Lukovský.

O osudu Posádkového domu armády slyšel i třeba ředitel Městského kulturního střediska Vyškov Luboš Kadlec. „Hlásí se k nám organizátoři plesů a různých večírků. Je to rozhodně škoda, Posádkový dům armády je s Vyškovem spjatý, může to přinést omezení kulturních akcí ve městě. Zároveň se obávám přetlaku, protože tak velkou kapacitu jako nabídli oni, nikde jinde nemáme. Kapacita Sokolského domu je dvakrát, možná až třikrát menší," připomněl Kadlec s tím, že útočištěm může být v okresním městě ještě sál Besedního domu.

Uspokojit zájemce může také Kulturní dům v Drnovicích, který pojme na šest set padesát lidí. „Zájemci o plesy nebo firemní večírky nám už volají. Paradoxně je to pro nás přínos," netajil se vývojem místostarosta Drnovic Jiří Dvořák.

Lukovský z ministerstva obrany také poznamenal, že do doby odprodeje může být budova nabídnutá k využití Vyškovu. Jenže právě vedení okresního města přístup ministerstva vadí. „Nebýt různých kontaktů, tak o úmyslu ani nevíme. Oficiální zprávu od ministerstva nemáme. Jejich přístup mě mrzí," podotkl vyškovský místostarosta Roman Celý.

Dopady ale budou podle něj negativní. Na případný odkup by město navíc nemělo peníze. „Případná ztráta takového objektu kulturu ve městě může zasáhnout. Neznáme ekonomiku budovy. Nevíme, kolik by stál její provoz, kde ztráty vznikaly. Kdyby měla armáda seriózní zájem s městem jednat, už by to dávno udělala. Město ale peníze na případný odkup nemá, soustředil bych se tedy spíš na ty objekty, které v majetku máme," doplnil místostarosta.