Ulice kde stojí zatím jen dva domy, by se měla rozrůst o dalších dvanáct. Proto bylo potřeba vyřešit i další věci k tomu, aby výstavbě domů nestálo nic v cestě. „Pozemky mají majitele, kteří k tomu, aby mohli stavět, potřebují vyřešit situaci se silnicí a dalšími věcmi,“ řekla mluvčí slavkovské radnice Veronika Slámová.

Podle jejich slov jde ze strany města jen o spolupráci. Město se nebude nijak finančně podílet na vybudování. „Z naší strany nebude žádná investice. Jde jen o to aby byl projekt dokončený podle platných zákonů a stanovisek a výstavbě nic nestálo v cestě,“ dodala Slámová.

To, že vznikne nová ulice, oceňuje třeba Sabina Jarošová z Vyškova, která chce dlouhodobě ve Slavkově stavět s rodinou dům. „Pokud bude volný pozemek, sáhneme po něm okamžitě. Slavkov je dobrá lokalita a my máme velký zájem žít právě tam,“ řekla Jarošová.
Nová ulice s bytovými domy roste i v nedalekých Holubicích. Obyvatelé se, ale proti další výstavbě bouří a plánovali sepsat petici. Starosta obce Stanislav Přibyl, ale řekl, že vše je v souladu s platným územním plánem obce.