Jakmile škola zpracuje monitorovací zprávu z projektů a dostane z kraje peníze, půjčku z fondu vrátí do městské pokladny. „První projekt, který jsme zavedli, přišel na dvě stě padesát tisíc, neboť je materiálně mimořádně náročný. Nese jméno Vzájemně si pomáháme vzdělávat se a je zaměřený na děti se zvláštními požadavky a potřebami k výuce. Jako jeho výsledek bude ve škole fungovat takzvaná pojízdná počítačová učebna, která obsahuje patnáct notebooků a patnáct tabletů," popsal ředitel školy Vladimír Soukop.

Moderní vybavení budou využívat děti z prvního až šestého ročníku v hodinách českého jazyka, matematiky a angličtiny. „O tom, co s notebooky a tablety budou děti dělat, rozhodnou učitelé, kteří přicházejí s nápady na učební programy. Ty potom zpracuje specializovaná softwarová firma, se kterou spolupracujeme," upřesnil Soukop.

Druhý projekt, který stojí 80 tisíc korun, nazvali učitelé Příroda v mé školní brašně a je součástí vzdělávacího programu Comenius. V jeho rámci organizuje Komenského škola mimo jiné výměnné pobyty se školami z Turecka a Bulharska.

Jak už název projektu napovídá, děti se v jeho rámci přiučí něco z přírodovědy. „Do značné míry se jedná o skloubení výtvarné činnosti s přírodou. Turečtí kolegové přišli s nápadem vyrábět postavičky z kaštanů a špejlí. Měli za to, jak jsou originální a byli překvapení, že to u nás není ničím novým. Naše škola je podle mého názoru v projektu velice úspěšná, třeba se nám podařilo vyhrát výtvarnou soutěž o logo projektu," vyzdvihl ředitel Soukop.