„Demolice a stavba nového objektu by vyšla asi na padesát milionů. Což jsme vzhledem k tomu, že v okolních obcích i ve Vyškově podobné haly jsou, považovali za zbytečně nákladnou investici," uvedl místostarosta Ivanovic Josef Lysák.

Rekonstrukce objektu, který využívá kromě školy řada sportovních týmů a spolků, bude spočívat v zateplení obvodového pláště, střechy, úpravy čekají i sociální zařízení a spojovací krček. Součástí by měla být i výměna kotle, který je společný pro halu i budovu školy. V hale pak má vzniknout i prostor pro diváky, jenž momentálně chybí.

Původně město s akcí v rozpočtu na letošní rok nepočítalo. „Ale povedlo se nám ji rozvrhnout do dvou let s tím, že začneme letos, větší opravy však budeme dělat až v příštím roce. Celá rekonstrukce by měla vyjít na sedm až osm milionů," sdělil Lysák.

Ve hře je také instalace solárních panelů a nový kondenzační kotel. „Ještě tento týden jsme zažádali o dotaci na ministerstvu pro místní rozvoj z dotačního programu na zateplení budov," zmínil místostarosta.

I kdyby ale Ivanovice dotaci nezískaly, do oprav se pustí. Pokud vše půjde podle plánu, začít chtějí v létě nebo na podzim.