Ačkoliv se ještě nedávno zdálo, že celá akce je pouhou science-fiction, dnes už se můžou Nesovičtí radovat. Právě před několika málo dny totiž bučovický stavební úřad vydal územní rozhodnutí k umístění stavby. „Na základě žádosti Ředitelství silnic a dálnic České republiky a jejího posouzení bučovický stavební úřad vydává rozhodnutí o umístění stavby Silnice I/50, křižovatka,“ stojí v rozhodnutí, které vydal vedoucí bučovického stavebního úřadu Pavel Novotný.

Jak vyplývá z dokumentu, stavba bude zahrnovat úpravy silnice v délce víc než půl kilometru, rozšíření vozovky a její opravy, zpevnění příkopu nebo také vybudování chodníků. Rekonstrukce se dočká také vedlejší komunikace II/429.

Pracovníci Ředitelství silnic a dálnic v současné době čekají, až jim rozhodnutí přijde písemně. Zatím ovšem nedokážou říct, kdy se dělníci pustí do prací. „Ještě před námi stojí vyřízení stavebního povolení a opravdu nevíme, jak dlouho to bude trvat,“ uvedla Věra Hoderová z brněnské správy Ředitelství silnic a dálnic.