Namrzlá vozovka s lehkým sněhovým popraškem byla příčinou sobotní nehody, která se stala krátce před sedmou hodinou ranní v Ježkovicích. „Na místo vyjel posypový vůz. Kolegové místo ošetřili tak, aby bylo bez problémů sjízdné,“ informovala pracovnice vyškovské oblasti Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.

Aby sníh nezpůsobil další komplikace v dopravě, cestáři vyjeli i do vyšších oblastí okresu. Potvrdil to Miroslav Svoboda z dispečinku vyškovských silničářů. Například ve Studnicích totiž napadly zhruba dva centimetry sněhu. „Stroje posypaly cestu směrem na Studnice, Kojál a také silnici na Kroměříž. Sněhová přeháňka, která postihla Vyškovsko, se například Slavkovsku takřka vyhnula,“ uvedl v sobotu ráno Svoboda.

Krátká sněhová přeháňka se Vyškovskem prohnala také v sobotu odpoledne. „Silnice, které sypače ošetřily, jsou sice mokré, ale bez problémů sjízdné. Sníh se na nich rozpouští. Před malou chvílí se vrátily dva vozy, jež posypávaly cestu v okolí Krásenska a Drahan, ale budou se tam ještě vracet,“ uvedl Aleš Krška z dispečinku vyškovských silničářů.

V daných místech se totiž kvůli bočnímu větru tvoří sněhové jazyky. Řidiči by tam tedy měli zvýšit pozornost. Pracovníci dispečinku povolaly ještě další sypače, aby zkontrolovaly stav vozovek v problematických částech Vyškovska.

Stejná situace nastala i v neděli ráno. „Během celé noci jsme byli v terénu. Nyní je situace nejhorší v okolí Krásenska, Studnic a Nových Sadů, a to kvůli silnému větru. V daných polohách se tvoří sněhové jazyky. Žádná dopravní nehoda se kvůli nepříznivým podmínkám nestala,“ informoval dispečer vyškovských silničářů Antonín Januška.

Silnice směrem od Vyškova na jih okresu jsou podle něj sjízdné bez problémů. „Cesty jsme chemicky ošetřili, jsou holé a mokré,“ doplnil Januška.

V současné době je v terénu pět posypových aut, dvě na Vyškovsku a tři na Slavkovsku. „Právě v okolí Slavkova máme několik problematických kopců, například na silnici I/54 u Nížkovic. Pokud by tam uvízl třeba kamion, bylo by to hodně špatné. Vozovku zatím stačilo jen posolit,“ uvedl Januška.

Na Zouvalce, kde bývají při sněhových přeháňkách velké potíže, je zatím situace bez komplikací. Sice se tam tvořily jazyky, ale cestáři umístili podél silnice zásněžky, aby vítr nesfoukával sníh z polí. Vozovka je tam podle informací Janušky holá a sjízdná.

Redakce Vyškovského Deníku dál sleduje vývoj situace