DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

„Potok teče hned vedle silnice a to na ní pochopitelně opravdu nemá zrovna dobrý vliv. Kusy krajnice se totiž ulamují a padají do vody.
Abychom těmto škodám zabránili, tak potok povede trubkou o průměru sto dvaceti centimetrů,“ informoval starosta Holubic Rudolf Pěršala.

Ten dodal, že tím vyřeší bezpečnost řidičů a také chodců, protože železné potrubí bude vedené v zemi a nad ním vznikne betonový chodník. „Zbude i volný pruh pro cyklostezku. Problém jsme z počátku chtěli řešit několika způsoby. Původní návrh byl, že bychom změnili tok potoka, ale od toho jsme pak ustoupili. Není rozumné převádět tok, který se vytvořil sám,“ je přesvědčený Pěršala.

Jedná se zhruba o sto sedmdesát metrů zatrubnění té části potoka, který vede z Holubic směrem na Křenovice. Už v minulých letech holubičtí radní nechali zatrubnit zhruba pět set metrů zmíněného toku.

„Stavbu téměř za dva a půl milionu korun budeme hradit z vlastních zdrojů. Práce by měly začít během pár týdnů. Máme ještě jednání ohledně stavebního povolení a pak už nebude nic bránit tomu, abychom stavbu spustili. Dokonce máme už i vybraného zhotovitele,“ informoval Pěršala.