Sportovní i běžné oblečení, obuv, elektronika, vybavení domácností i věci denní potřeby. To všechno teď můžou také obyvatelé Vyškovska nakoupit za mnohem nižší ceny než před několika málo dny. Povánoční slevy v regionu odstartovaly.

„V pátek jsme začali poskytovat padesátiprocentní slevu na veškerý sortiment. Nápor lidí byl už od rána velký, brali všechno. Od ponožek přes trička až po zimní bundy, kabáty a kalhoty. Výrobky jsou z kvalitních materiálů, nevytahají se a zachovávají barvy, ale za běžné ceny jsou pro některé příliš drahé, proto zákazníci využívají podobných akcí," zhodnotila například vedoucí obchodu se sportovním oblečením S.A.M. ve Vyškově Alena Taušová.

Podle ní množství zákazníků bude časem klesat. „Nápor je vždy úměrný množství zboží, jakmile už máme skoro vyprodané, jejich zájem samozřejmě klesá. Akce však potrvá do vyprodání zásob," ujistila Taušová.

Zlevněné oblečení má v nabídce taky další z vyškovských obchodů s textilem Takko Fashion. „Zákazníkům nabízíme až padesátiprocentní akci. Po Novém roce pak nastane další fáze výprodeje, kdy ceny klesnou až o sedmdesát procent oproti původním hodnotám. Zájemců registrujeme opravdu hodně, přibývají zvlášť teď po Vánocích. Chodí dokonce i děti, které dostaly peníze," přiblížila prodavačka Aneta Kramářová.

Také vyškovské obchodní centrum Prior láká své zákazníky, nabízí dvacetiprocentní slevu na celý sortiment. „Právě tam míříme, chceme nakoupit nějaké látky. Povánočních slev využíváme zejména k nákupům takového zboží, které bychom pod stromeček zřejmě nedali, ale v domácnosti ho potřebujeme. Navíc v Prioru bývají akce každý měsíc, využíváme jich poměrně často, na podzim třeba k nákupům obuvi," svěřila se třeba zákaznice Marie Kudličková z Topolan.

Výprodeje se nevyhnuly ani sportovní obuvi. „Slevy poskytujeme už od listopadu, začínali jsme na pětadvaceti procentech, v současnosti dosahují už třiceti procent. Do kdy ale budou trvat, nedokážu říct, všechno záleží na rozhodnutí vedení společnosti. Lidé ale na slevy slyší, vyhodnocujeme jejich zájem a právě od listopadu jich chodí asi o osmdesát procent víc než jindy. Roli hraje asi i fakt, že máme ve Vyškově i o pět set až tisíc korun levnější zboží než v brněnské prodejně," připustil prodejce obchodu Outdoor's v obchodním domě Kojál ve Vyškově Michal Hůlka.

S výprodejem skladových zásob nelení ani obchodníci s elektronikou. Třeba ve vyškovské prodejně Elektro Orálek poskytují od včerejška do vyprodání zásob slevu až čtyřicet procent. „Po Novém roce nám do skladu navezou nové kusy, které už budou za vyšší cenu," upozornil majitel obchodu František Orálek.

Vyškovské Okay Elektro zase nabízí slevy dosahující až devětačtyřiceti procent. Zahanbit se nenechává ani Planeo Elektro v ulici U Jandovky. U některých výrobků klesly ceny až o dvaašedesát procent.

A nejde o jediné kolo výprodeje. „Další nastane v polovině ledna, kdy budeme nabízet zboží za ještě nižší ceny. Lidé na ně ale slyší už teď, co se týká tržby, dělá to asi třicet až čtyřicet procent navíc oproti běžnému režimu," zhodnotil prodavač Martin Pospíšil. O tom, že je o nabízené zboží zájem, svědčí i zákazníci vycházející z obchodu. „Koupil jsem pračku. Nešel jsem ale cíleně na výprodej, o Vánocích se nám dosavadní pokazila, proto jsem musel zajet pro novou, v rukách se totiž prát nedá. To, že jsem se trefil do slevy, mě ale těší, protože každá koruna se hodí," vysvětlil Jan Cenek z Rašovic.

POVÁNOČNÍ SLEVY

Elektro Orálek (Kojál)

Pračka Candy - původní cena 10 999 Kč, nyní 8 250 Kč
Pračka Whirlpool AWO - původní cena 10 999 Kč, nyní 7 700 Kč
Mraznička Beko FS - původní cena 10 999 Kč, nyní 8 999 Kč

Obuv Outdoor΄s (Kojál)

dámská treková obuv Salix - původní cena 1 670 Kč, nyní 1 169 Kč
pánská treková obuv Mulaz - původní cena 2 690 Kč, nyní 1883 Kč
dětská zimní obuv Veláro - původní cena 690 Kč, nyní 483 Kč

Okay (Brněnská)

Multifunkční pečící pánev - původní cena 1 190 Kč, nyní 839 Kč
Fritéza Tefal - původní cena 7 490 Kč, nyní 5 199 Kč
Parní stanice Philips - původní cena 8 990 Kč, nyní 5 199 Kč

Planeo Elektro (U Jandovky)

Sony led televize - původní cena 19 999 Kč, nyní 14 997 Kč
Satelitní komplet Thomson - původní cena 5 990 Kč, nyní 2 977 Kč
Hra pro PS Vita - původní cena 499 Kč, nyní 247 Kč

Takko Fashion (U Jandovky)

dámské šaty - původní cena 649 Kč, nyní 449 Kč
pánský svetr - původní cena 649 Kč, nyní 319 Kč
dětské kalhoty - původní cena 499 Kč, nyní 249 Kč

Textil S.A.M. (Masarykovo náměstí)

dámská zimní bunda - původní cena 1 799 Kč, nyní 899 Kč
pánská mikina - původní cena 1 099 Kč, nyní 549 Kč
dětské šusťákové kalhoty - původní cena 699 Kč, nyní 349 Kč

zdroj: průzkum Deníku