Napraví se tak několik let staré nelogické uspořádání. „Část škvárového hřiště v minulosti velice nešikovně skončila v rukou golfového klubu. S jeho představiteli jsme vedli diskuzi a shodli jsme se na směně za jiný. Pro město to bude dobře, protože konečně bude mít ve vlastnictví celý stadion. Pozemek klubu je pás v severozápadní části hřiště, který sahá zhruba do fotbalového velkého vápna," vysvětlil na zasedání starosta Slavkova Michal Boudný.

Nic neplánovali

Popis situace doplnil předseda dozorčí rady klubu a slavkovský zastupitel Dušan Jakoubek. „Před lety nás oslovili fotbalisté, kteří byli v tíživé finanční situaci, a ptali se nás, jestli něco neodkoupíme z jejich majetku. Koupi jsme se bránili, ale nakonec k ní došlo. Každopádně s pozemkem jsme neměli žádný záměr, který by byl v rozporu s představou města," zdůraznil Jakoubek.

Investice do klubovny a odpaliště, kterou mají golfisté v plánu na nabytém pozemku, podle něj nebude mít pro firmu zásadní ekonomický význam. „Chceme zvýšit standard našich služeb a rozšířit možnosti trénování mladých golfistů," dodal člen klubu.

Město koupilo stadion od fotbalového klubu před deseti lety za sedm milionů šest set tisíc korun.

Tehdy už pozemek patřil golfovému klubu. Poslední splátku za areál Slavkov uhradí v příštím roce.