Novinka spočívá v rozdělení Vyškova na patnáct úseků. V každém z nich bude působit konkrétní strážník. Další povinnosti, jako je oblast parkovacích automatů, měření rychlosti nebo problematika krádeží, bude mít na starosti stálá dvoučlenná dopravní hlídka. „V uplynulých měsících se strážníci seznamovali se svou lokalitou a s konkrétními problémy, které v dané oblasti existují. Od září budou ve svých úsecích pracovat naplno. Zamezíme tím tomu, aby byli v průběhu služby odvolaní k jiným povinnostem," vysvětlil velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček.

Budou tak vykonávat činnost pouze ve svěřeném úseku. „To znamená, že budou řešit skládky, odstavené vraky, zábory veřejného prostranství, problematiku dopravy včetně cyklistů nebo třeba problémy s volným pobíháním psů. Zkrátka úkoly, které vyplývají ze zákona o obecní policii," vyjmenoval velitel.

Své úseky budou navštěvovat při svých denních i nočních směnách. „Součástí jejich práce tak jako doposud zůstane také služba u kamerového systému, při které se vždy po třech hodinách střídají," připomněla mluvčí vyškovské radnice Petra Bezdomniková.

Patnáct mužů

V budoucnu má strážníkům při jejich hlídkové službě pomáhat speciální policejní program, v rámci kterého by měli k dispozici také služební mobilní telefony. Patnáctka mužů s rozpisem jednotlivých ulic je už vyobrazená na stránkách města. „Na jednotlivé strážníky se Vyškované můžou obracet prostřednictvím linky 156 anebo e-mailem na jejich adresy. Podrobný rozpis se jmény, fotografiemi a kontakty najdou už nyní na našich internetových stránkách www.vyskov-mesto.cz," dodala mluvčí.

V průběhu podzimu čeká na jednotlivé strážníky také představení v rámci vyškovských školek, škol, sociálních zařízení a dalších institucí. Mají také navštěvovat jednání osadních výborů, zajímat se co nejvíc o danou lokalitu.

Vyškovská radnice si od osobnějšího přístupu hodně slibuje. „V případě jakýchkoliv problémů se lidé nově obrátí právě takzvaně na svého člověka, strážníci už pro ně nebudou anonymní. Doufáme, že novinka přinese pozitivní výsledky," řekl starosta města Karel Goldemund.