Obyvatelé okresu by si měli pospíšit s vyřizováním svých záležitostí na úřadech. Mnohé úřady totiž budou v závěru roku pracovat v omezeném provozu.

Vyškovský městský úřad zkrátil pracovní dobu ve středu před Štědrým dnem. Přestože jde o úřední den, nebude otevřeno do sedmnácti hodin jako obvykle, nýbrž pouze do patnácti hodin. Poslední den v roce bude stejně jako v ostatní neúřední dny otevřeno do jedné hodiny odpolední.

Radnice v Ivanovicích na Hané bude otevřená, ale většina úředníků tam nebude. „Hodně pracovníků si bude vybírat dovolenou, fungovat budeme v omezeném provozu. Ve středu budeme mít otevřeno jenom do čtrnácti hodin a o silvestru zavřeme,“ uvedl tajemník Městského úřadu v Ivanovicích na Hané Jan Kovář.

Rousínovská radnice bude ve středu dodržovat běžné úřední hodiny, zato zavře o silvestru.

Městský úřad v Bučovicích bude mít ve středu pro klienty kratší úřední hodiny, a to od osmi do jedenácti a po polední přestávce od dvanácti do dvou hodin odpoledne. Jednatřicátého prosince bude úřad uzavřený úplně.

„Žádáme obyvatele, aby si návštěvu našeho úřadu včas naplánovali a nenechávali své záležitosti na poslední chvíle roku 2009,“ poprosil tajemník bučovické radnice Jiří Frolec.

Jediným městem, které zajistí pro své obyvatele plnohodnotnou otevírací dobu, je Slavkov u Brna. „Pracovní doba se u nás nijak měnit nebude. Znamená to, že otevřeno bude po všechny dny kromě svátků v obvyklou dobu, tedy v úřední dny do pěti hodin odpoledne a v neúřední do jedné hodiny,“ informoval tajemník Městského úřadu ve Slavkově u Brna Pavel Dvořák.

Lékařská pohotovost

Lékařskou pohotovost pro děti i dospělé zabezpečí zdravotníci ve vyškovské nemocnici. O víkendech a svátcích budou sloužit od osmi hodin ráno do osmi hodin večer, ve všední dny od pěti hodin odpoledne do deseti hodin večer. Telefonní číslo je 517 315 631. Zubní pohotovost se také nachází v budově nemocnice. Funguje pouze ve dnech pracovního klidu, a to od osmi hodin ráno do jedné hodiny odpoledne. Stomatologická pohotovost má telefonní číslo 517 343 949.

Své příbuzné a známé už můžou přes svátky lidé navštívit i ve vyškovské nemocnici a v domově důchodců v Nových Hvězdlicích. Díky ústupu chřipky a viróz nemocnice ode dneška a domov důchodců od pondělí ruší zákaz návštěv. Pro obchodní domy znamenají Vánoce žně, a tak některé vyškovské obchody prodlužují otevírací dobu.

Obchodní domy

Rekordmanem je Kaufland v Cukrovarské ulici, který má do středy otevřeno až do půlnoci. Čtyřiadvacátého prosince otevře od šesti hodin ráno do dvou hodin odpoledne. Planeo Elektro na Nouzce rozšířilo otevírací hodiny od půl deváté ráno do devíti hodin večer. O Štědrém dnu otevře od osmi do jedné. Většina ostatních zůstává ve starých kolejích. Například v Aholdu, který má ve Vyškově dokonce dva obchodní domy Albert, a to U Jandovky a Na Hraničkách, neplánují podle mluvčího Aholdu Libora Kytýra zásadní změny. Zůstává otevírací doba do dvaceti hodin a na Štědrý den do jedné hodiny odpoledne. Stejně tak obchodní dům Lidl podle mluvčí Sandy Kipeťové nechává standardní otevírací dobu do dvaceti hodin a na Štědrý den do dvanácti hodin.

Kam za kulturou?

Kdo si bude chtít sváteční dny zpestřit kulturou, může i o svátcích zajít do Muzea Vyškovska. To bude zavřené jenom na Štědrý den a na silvestra. O svátcích včetně Nového roku, však bude výstava obrázků Ivy Hüttnerové, archeologických nálezů Luďka Skácela a fotografií Vladimíra Kotulána otevřená jako o víkendech od deseti do dvanácti a po polední přestávce od čtrnácti do šestnácti hodin. Ve všední dny bude muzeum otevřené od osmi do šestnácti hodin.

Otevírací doba radnic Vyškovska před Štědrým dnem a na silvestra
město 23. 12. a 31. 12.

Vyškov do 15.00 a do 13.00
Ivanovice na Hané do 14.00 a zavřeno
Rousínov do 17.00 a zavřeno
Bučovice do 14.00 a zavřeno
Slavkov u Brna do 17.00 a do 13.00

Zdroj: městské úřady