Podle jeho dřívějších slov má v továrně vzniknout zhruba pět nových pozic. „Zatím jsme ještě zaměstnance nehledali. Na to bude čas, až bude celá stavba hotová. Potřeba ale rozhodně budou. Máme stále víc zakázek, lidí se špatnýma nohama přibývá," zmínil Hanák.

Nová pracovní místa, která tak mají ve Snovídkách vzniknout, vítají hlavně lidé bez práce, kterých bylo v okrese ke konci dubna 6,7 procenta. „Snovídky jsou sice od Vyškova hodně daleko, ale jsem bez práce už skoro dva roky, takže bych klidně dojížděla i tam. Děti zatím nemám, takže by mi čas strávený cestováním nijak nevadil. Hlavně abych si už nějaké místo našla," svěřila se Vyškovanka, která si nepřála zveřejnit jméno.

Podle nejnovějších statistik ministerstva práce a sociálních věcí čeká na Vyškovsku na jedno pracovní místo jednadvacet uchazečů. To je o jednoho méně než na konci března. A stejně jako v celé republice, i ve vyškovském okrese se nezaměstnanost snížila, a to o půl procenta. Míra nezaměstnanosti je o celé procento nižší, než je celostátní průměr. „Snižovat ji pomáhá sedmibodový plán zaměstnanosti, který před časem zveřejnila ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová. Pomocí něj a peněz od státu a Evropské unie se chce ministerstvo pokusit rozhýbat zájem firem o zaměstnávání lidí a také podpořit ty, kteří stojí o pracovní příležitosti," informovala mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová.