Do sbírky se nakonec zapojilo více než padesát přispěvatelů. Dohromady vybrali přes deset tisíc korun, které proměnili v dárky. „Nečekala jsem takový ohlas, bylo to pro mě příjemné překvapení. Za peníze jsme nakoupili sladkosti, vitamíny, kávu, čaje a další věci, které jsme pak předali klientům domova u zámku ve Chvalkovicích a Ivanovicích na Hané,“ pokračovala Bonczková, jež vybírala domovy blízko Vyškova.

Nápad, se kterým před Vánocemi všechny překvapila, potěšil i sociální pracovnici z Domova u zámku Bohdanu Stěničkovou. „Líbilo se mi, že si vybrali zrovna náš domov. A rozhodli se obdarovat ty, kteří jsou často sami, bez rodin,“ chválila Stěničková.

Od obyvatel domova se společně s kolegy snažila zjistit, co potřebují a jaká mají přání. „Předání dárků bylo moc hezké. Byly tam i děti a na našich klientech byla vidět radost a spokojenost z toho, že si na ně někdo vzpomněl a potěšil je před blížícími se svátky,“ ocenila Stěničková.

Radost z dárku měla i dvaasedmdesátiletá paní Hana, která je klientkou domu s pečovatelskou službou. „S něčím takovým jsem nepočítala. Nejde o to, jak velký dárek člověk dostane, i maličkost potěší,“ řekla.

Jak přiznala, dárek, který dostala z rukou dětí organizátorů, přebírala se slzami v očích. „Moc si toho vážím a děkuji za to, že tak všímaví lidé existují. Dělají to z vlastní vůle a navíc jsou ochotní přijet,“ děkovala dobrovolníkům.

Monika Bonczková by v dobrovolnické akci chtěla pokračovat i v dalších letech. A začít ji organizovat ještě o něco dřív.