"Chceme ho využít. Nechali jsme udělat studii, která zahrnuje i nějaké herní prvky pro děti. Ty ovšem zatím musejí počkat. Rozdělili jsme úpravu místa do několika fází. V té první počítáme s osetím trávou a výsadbou stromků," sdělil starosta Dobročkovic Josef Pištělák.

Prostor přitom není jediným, na který se obec zaměří. Obnoví také lípy, které rostou před kostelem. „Jedna z lip nám loni praskla, proto v lokalitě zajistíme údržbové práce," řekl starosta.

Dočkají se i další místa, obec hodlá v letošním roce sázet také třešně. „Peníze máme z různých zdrojů. Něco jsme získali jako sponzorský dar od zemědělců, stavaři, kteří dělali silnici, nám zase zakoupili zatravnění. Na stromy jsme pak žádali o dotaci přes Svazek obcí Mezihoří. Požadovali jsme dvacet tisíc korun, ale jestli je dostaneme, zatím nevíme," řekl starosta.

Celkově má obnova zeleně, pokud nepomůžou dotace, přijít obecní pokladnu na padesát tisíc korun. „Práci zastanou zaměstnanci obecního úřadu," poznamenal Pištělák.

Josef Klimeš je sice v důchodu, ale obnovu zeleně vítá. „Velkých stromů se už asi nedožijeme, ale když vzniká něco hezkého, musí to těšit všechny. I výstavba nového plácku je hlavně pro mladé dobrým nápadem," ocenil Klimeš.