Lidé čekající dlouhé minuty na přechodu až se některý z řidičů ustrne a zastaví. To je dnes a denně k vidění ve Slavkovské ulici v Bučovicích. „Přejít přes silnic je opravdu náročné. Nejhorší je to v pátek odpoledne, ale v ostatní dny to není o moc lepší,“ řekla třeba Věnceslava Benešová.

Stejný názor má i Jiří Chalupa. Dostat se přes silnici je podle něj problém hlavně pro lidi, kteří mají nějaké zdravotní potíže. „Babičky o berlích se jen těžko dostávají přes rušnou silnici. Zvlášť v pátek se tvoří dlouhé kolony aut, které končí někde na kopci. Řidiči chodce nenechají přejít,“ postěžoval si Chalupa.

Řešení vidí v novém přechodu. „Ten by měl vzniknout v místech, kde je křižovatka Slavkovské a Příční ulice. Jinde by její umístění nepřineslo patřičný efekt,“ myslí si Chalupa.

 

Pomůže jiné rozmístění

Změnu by uvítal i velitel bučovické městské policie Jiří Wasserburger. „Na jedné straně je ve Slavkovské ulici přechodů hodně, ale u Příční by lidem pomohl. Tam opravdu schází,“ uvedl velitel.

Podle něj je nyní přechodů přes silnici hodně, což zbytečně motoristy brzdí a také stresuje. „Některé by tam neměly být a místo nich by měl vzniknout přechod právě u křižovatky s Příční ulicí. Jízda by byla plynulejší,“ vysvětlil Wasserburger.

Vedení města zatím žádný písemný podnět ke změně od obyvatel Bučovic nemá. „Pak bychom hned požádali kraj, aby přechod vybudoval. Věc ale prověříme sami a požadavek v případě potřeby vzneseme,“ řekla starostka Bučovic Šárka Šilerová.

Změnu může přinést oprava silnice E50, kterou nyní krajský úřad projednává. „Budeme řešit také umístění přechodů pro chodce v celém průtahu Bučovicemi v místech plánované stavby,“ informoval mluvčí krajského úřadu Jiří Klement. Ten zároveň doplnil, že k celé záležitosti se musí vyjádřit také státní policie a bučovická radnice.